Oktatásinformatika és térképtudomány

2015. november 25.

2015. november 25. -

A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozatának keretében 2015. november 25-én az IK két tudományos előadással várja az érdeklődőket: Turcsányi Szabó Márta egyetemi docens a 21. századi tanulás és a technikai eszközök összefüggéseiről, Gede Mátyás adjunktus a barlangok háromdimenziós vizualizációjáról fog beszélni.

Turcsányi-Szabó Márta, a Média- és Oktatásinformatikai Tanszék egyetemi docense, a T@T labor vezetője 21. századi tanulási lehetőségek a valós-virtuális kontinuumon című előadásában a megjelenő technológiák gyorsütemű fejlődését és annak az oktatás területén való alkalmazhatóságát vizsgálja, valamint beszámol a kutatási-fejlesztési projektjei keretében és hallgatók bevonásával megvalósult interaktív médiafejlesztésekről.

Gede Mátyás, a Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszék adjunktusa a Barlangok háromdimenziós felmérése és vizualizációja című prezentációjában az utóbbi években egyre elterjedtebbé váló, lézerszkenneres technikáról és ennek alkalmazásáról beszél majd. Az előadás bemutatja az ezzel a technológiával végzett felmérések menetét, nehézségeit és előnyeit, valamint az eredmények lehetséges megjelenítési módszereit.

Az eseményről bővebben

Időpont: 2015. november 25. 16:00
Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus Északi tömb, Harmónia-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A -1.85)

ELTE IK

A Magyar Tudomány Ünnepe ELTE-s programjai itt találhatók.