Új ELTE-s egyetemi tanárok

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán miniszter egyetemi tanári kinevezési okiratokat adott át 2015. november 10-én az Olasz Kultúrintézetben, az új professzorok között tíz ELTE-s oktatót találunk, négyen a BTK-n, négyen a TTK-n, ketten pedig az ÁJK-n dolgoznak. A rendezvényen részt vett Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár is.

Az eseményen kapta meg kinevezését:
  • Csámpai Antal, a TTK Szervetlen Kémiai Tanszék egyetemi docense,
  • Kacskovics Imre, a TTK Immunológiai Tanszék egyetemi docense,
  • Karátson János, a TTK Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék egyetemi docense,
  • Kovács Mihály, a TTK Biokémia Tanszék tudományos főmunkatársa,
  • Kroó Katalin, a BTK Orosz Nyelvi és Irodalmi Tanszék egyetemi docense és
  • Varga István, az ÁJK Polgári Eljárásjogi Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, a Kar dékánhelyettese.
A kinevezést egy későbbi időpontban veszi át:
  • Horn Ildikó, a BTK Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszék egyetemi docense,
  • Olay Csaba, a BTK Újkori és Jelenkori Filozófia Tanszék egyetemi docense,
  • Stumpf István, az ÁJK Politikatudományi Intézet egyetemi docense, alkotmánybíró és
  • Szécsényi Endre, a BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet egyetemi docense.
Forrás: kormany.hu

2015.11.11.