Társadalom és közoktatás

2015. november 26.

Művészetek Palotája, Üvegterem (1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.)

2015. november 26. -

Művészetek Palotája, Üvegterem (1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.)

Az ELTE Bibó István Szakkollégiuma az Állampolgári Nevelés Tábor 15. évfordulója alkalmából 2015. november 26-án ünnepi konferenciát rendez A társadalom háta mögött – a társadalmi mobilitás és az oktatás viszonya Magyarországon címmel. A tanácskozást Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa és Tar Adrienn, a Bibó István Szakkollégium igazgatója nyitja meg.

A konferencia célja a tájékoztatás mellett a témával foglalkozó szakemberek közti kapcsolatteremtés elősegítése. Az előadások három panel keretében járnak körül olyan kérdéseket, mint hogy milyen lehetőségeket nyújt a közoktatás a társadalmi mobilitás elősegítésére, milyen alternatív oktatási programokkal dolgoznak a pedagógusok, illetve mit tehetnek a fiatal értelmiségiek a társadalmi mobilitásért? A szekciók moderátorai Tar Adrienn, a Bibó Szakkollégium igazgatója, Pozsár-Szentmiklósy Zoltán, az ÁJK Alkotmányjogi Tanszékének adjunktusa, valamint Baranya Dániel, a Középiskolások Szabadegyetemének szervezője, a meghívott előadók között kutatók, egyetemi oktatók, a civil szervezetek képviselői és oktatáspolitikai szakemberek is szerepelnek.

A rendezvény során a látogatók fotókiállítást tekinthetnek meg Az Állampolgári Nevelés Tábor 15 évéből címmel, a szünetekben pedig megismerhetik a civil szervezetek munkáját.

Részletes program

Időpont
: 2015. november 26. 10:00
Helyszín: Művészetek Palotája, Üvegterem (1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.)

Forrás: ELTE TáTK