Mindenki lehet jó matekos?

2015. december 08.

ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János alt. u. 40., fsz. 4.)

2015. december 08. -

ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János alt. u. 40., fsz. 4.)

A TÓK Kisgyermek-nevelési Kutatóközpont és Módszertani Laboratórium Légy KéPben! beszélgetéssorozatának idei utolsó alkalmán, 2015. december 8-án a gyerekek matematikai képességeinek és készségeinek fejlesztéséről lesz szó. Az innovatív pedagógiai műhely célja, hogy fórumot teremtsen oktatók és hallgatók, valamint olyan szakemberek között, akik nyitottak egy adott pedagógiai probléma többoldalú megvitatására.

A rendezvény első részében Krajcsi Attila, a PPK Pszichológia Intézetének egyetemi docense tart vitaindító előadást Számokkal kapcsolatos résztudások fejlődése óvodásoknál és kisiskolásoknál címmel. A prezentáció két specifikus, számokkal kapcsolatos képesség fejlődését tekinti át: az egyik téma a nulla megértése, a másik pedig az átváltás képessége. Ezt követően Schubert Zitát, a Széchenyi István Általános és Kéttannyelvű Általános Iskola tanárát hallgathatják meg az érdeklődők, aki Tehetségsegítés matematikából – avagy mindenki lehet jó matekos? címmel a matematikai kompetencia fejlesztésének különböző módszereiről fog beszélni.

Időpont: 2015. december 8. 16:00
Helyszín: ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János alt. u. 40., fsz. 4.)

ELTE TÓK