Wessely Anna a Magyar Szociológiai Társaság új elnöke

A Magyar Szociológiai Társaság elnöke ismét a TáTK egyik oktatója: 2015 novemberében Csepeli Györgyöt, a Szociálpszichológia Tanszék egyetemi tanárát Wessely Anna, a Szociológia Intézet egyetemi docense váltja, a Társaság elnökségi tagjai közé pedig a kar több tanárát is beválasztották, Csepeli György mellett Fokasz Nikoszt és Kmetty Zoltánt is.

A Magyar Szociológiai Társaság tudományos, szakmai szervezet, amely politikai és pártállástól függetlenül a magyar szociológia minden világnézeti és szakmai irányzatát, iskoláját, csoportját tömöríteni kívánja. Szabad fórumot kíván biztosítani a magyar társadalomfejlődés alapkérdéseinek, a szociológiai kutatás eredményeinek, a tudomány belső problémáinak és a tudomány és társadalom közötti viszony megvitatásának. Tömöríti mindazokat a magyar szociológusokat, ideértve a szociológia szakos hallgatókat, valamint azokat a társadalomkutatókat, egyetemi és főiskolai oktatókat, akik a szociológiával határos, vagy összefüggő területen dolgoznak, és a szociológia-tudományt (elveket és módszereket) alkalmazzák munkájukban.

A Tehetséggondozási munkájáért 2015-ben Pro Ingenio díjjal kitüntetett Wessely Annával készített interjúnk itt olvasható.

ELTE TáTK

2015.11.24.