A genomszerkesztés forradalma

A genomszerkesztés forradalma
12/02

2015. december 02.

ELTE TTK Mogyoródi József-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C fszt. 0.822)

12/02

2015. december 02. -

ELTE TTK Mogyoródi József-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C fszt. 0.822)


Varga Máté, a TTK Genetikai Tanszék adjunktusa „CRISPR: A genomszerkesztés forradalma – előnyök és kockázatok” címmel 2015. december 2-án tart előadást az „Élő adás” sorozatban.

A molekuláris biológia az utóbbi évek egyik legnagyobb technológiai forradalmát éli a baktériumok „immunrendszerét” kölcsönvevő, helyspecifikus DNS hasítást lehetővé tevő CRISPR/Cas rendszernek köszönhetően. Milyen pontosan ez a rendszer, hogyan használják a baktériumok a bakteriofágok elleni védekezésben? Mire tudják használni a kutatók a laboratóriumban, igaz, hogy „szép új világot” építenek vele? Melyek a potenciális felhasználás technológiai és ettől nem függetleníthető etikai veszélyei? Ezekre a kérdésekre keresnek választ az előadásban.

Az ELTE Biológiai Intézete által, nem csak középiskolásoknak szervezett „Élő adás” ismeretterjesztő sorozat a biológia különféle ágai között kalandozik, célja a legizgalmasabb és legújabb kutatási eredmények, és a megválaszolatlan nyitott kérdések bemutatása. A biológia robbanásszerűen fejlődő tudománya egyre több részletet tár fel előttünk: az élőlényeket alkotó molekulák rejtett világától a sejtek és az egyedek szintjén át egészen a fajok sokaságából felépülő életközösségekig.

Időpont: 2015. december 2. 18:00
Helyszín: ELTE TTK Mogyoródi József-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C fszt. 0.822)

Élő adás