A roma közösségek nyelvhasználata

2015. december 03.

ELTE Eötvös Collegium, Társalgó (1118 Budapest, Ménesi út 11–13.)

2015. december 03. -

ELTE Eötvös Collegium, Társalgó (1118 Budapest, Ménesi út 11–13.)

Az Eötvös Collegium Magyar Műhelyének soron következő alkalmán 2015. december 3-án Heltai János Imre, a KRE BTK adjunktusa ad elő „Ha kérdeznek valamit, hogy ezt csináld, akkor csá. – Roma/cigány fiatalok beszédmódjai és iskolai esélyei” címmel.

A félév utolsó nyelvészeti önképzőkörén a roma/cigány közösségek nyelvhasználata kerül a középpontba, nyelvi forrásaik és azok sajátos szabályrendszer szerinti működése, valamint annak áttekintése, mennyiben függnek az iskolában elérhető sikerek attól, ha valaki nem a magyar köznyelv közoktatásban is elfogadott nyelvi regisztereit használja.

Heltai János Imre fő kutatási területei a dialektológia, a szociolingvisztika és a stilisztika, valamint ezen nyelvészeti diszciplínák kapcsolata. Emellett foglalkozik még a közösségi kétnyelvűség, a nyelvcsere, a nyelvpolitika, a nyelvi tervezés, a nyelvi szocializáció és többnyelvűség, valamint a két- és többnyelvűség oktatási vonatkozásainak kérdésével.

Időpont
: 2015. december 3. 18:30
Helyszín: ELTE Eötvös Collegium, Társalgó (1118 Budapest, Ménesi út 11–13.)

ELTE Eötvös Collegium