A cigányok világa

2015. december 02.

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27. fsz.)

2015. december 02. -

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27. fsz.)

Az ELTE PPK, valamint a Hallgatói Szolgáltató és Sportközpont közös szervezésében ősszel is folytatódik a „Harmadik Kor Egyeteme, ELTE – a tevékeny időskorért” című nagysikerű, nyugdíjas korosztálynak szóló előadássorozat. A következő előadást 2015. december 2-án Bakó Boglárka, a TáTK Kulturális Antropológia Tanszékének adjunktusa tartja A cigányok világa – egy Pest megyei szegkovács cigány közösség munkalehetőségei címmel. Bakó kutatási területei a roma kultúra, a társadalmi egyenlőtlenségek és sztereotípiák, a nemi szerepek és a nemi identitás, valamint vallásantropológiai vizsgálatok.

A program célja, hogy az Eötvös Loránd Tudományegyetem az idősebb korosztály számára is megnyissa a tanulás lehetőségét, valamint az aktív idősödés, az élethosszig tartó tanulás és a generációk közötti párbeszéd támogatása és népszerűsítése. Az Egyetem így is törekszik arra, hogy értékalapú és hatékony kapcsolatot alakítson ki szűkebb és tágabb környezetével, s nyitott egyetemi központ legyen. Az előadásokat szerdánként 14 órától rendezik a Pedagógiai és Pszichológiai Kar Aulájában. Az idei év újdonságaként a PPK négy témában szemináriumokat is indított, amelyre a jelentkezés már korábban lezárult.

A félév programja

Időpont
: 2015. december 2. 14:00
Helyszín: ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27. fsz.)

ELTE PPK