Alapítványi támogatások a Természettudományi Karnak

2015-ben két, magánvagyonból finanszírozott alapítvány hozott létre nevesített professzúrát az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán.

A Peter S. Freudenthal Immunológiai Professzori Alapítványt Rónay Mária anyagfizikus – az ELTE Természettudományi Kar, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Columbia Egyetem, New York alumnusa – fia 2011-es elvesztését követően hozta létre: a magánvagyonból létrehozott alapítványba fektetett vagyon kamatával évente az ELTE TTK Immunológiai Tanszék egy vezető oktatóját támogatják. A kedvezményezett kiválasztására az Alapítvány Kuratóriuma az Eseti Jelölő Bizottságának (Fésüs László akadémikus, Fritz Melchers, a berlini Max-Planck Institute professzora és Surján Péter, az ELTE TTK dékánja) javaslata alapján jogosult. A Kuratórium 2015 nyarán Kacskovics Imre tanszékvezető egyetemi tanárt találta érdemesnek az első alkalommal átadott címre.

A Tóth József és Erzsébet Hidrogeológiai Professzúra Alapítványt Tóth József 2015 szeptemberében hozta létre. Az ELTE TTK Általános és Alkalmazott Földtani Tanszék címzetes egyetemi tanára és a Kar kutatói között több mint húsz éve fennálló, hidrogeológiai területen folyó gyümölcsöző együttműködésére tekintettel az Alapítvány a Lágymányosi Campust választotta székhelyéül. Az Alapítvány a modern hidrogeológiai megközelítés oktatását, fejlesztését és kutatását, a szakterület gyakorlati alkalmazásának elősegítését támogatja, valamint célul tűzte ki a kivételes képességű magyar hidrogeológusok szakmai munkájának támogatását és az alapító tudományos munkásságának feldolgozását is. Az Alapítvány a kimagasló hidrogeológus egyetemi hallgatók oktatási és szakmai gyakorlatszervezéséhez ösztöndíj formájában járul hozzá.

Az alapítványok névadóiról bővebben olvashat a Természettudományi Kar honlapján.

2015.11.27.