Migráció és integráció: mit tehetnek a pszichológusok?

2015. december 02.

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27. fsz.)

2015. december 02. -

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27. fsz.)

A Magyar Pszichológiai Társaság 2015. december 2-án „Migráció és integráció: mit tehetnek a pszichológusok?” címmel rendez beszélgetést, a Tudós Kerekasztal sorozatban.

A beszélgetés arra keres választ, milyen területeken van szükség a pszichológusok munkájára a migránsok fogadásában és a nálunk letelepedő migránsok integrációjában, valamint hogyan kapcsolódhatnak a pszichológusok szakmai kompetenciái más szakértők munkájához. A résztvevők áttekintik a hazai és nemzetközi jó gyakorlatokat a bevándorlók integrálásában, valamint azokat az intézményeket, amelyek igénylik a pszichológiai szaktudást. Szó lesz arról is, hogy a pszichológus-képzés felkészíti-e a hallgatókat az integrálással kapcsolatos feladatokra, és hogy milyen tantervi változtatásokra lenne szükség ahhoz, hogy nagyobb hangsúlyt kapjon a migrációval, multikulturalizmussal és interkulturalitással kapcsolatos elméleti és gyakorlati tudás a képzésben.

Résztvevők:

• Hegedűs Ildikó pszichiáter, a Cordélia Alapítvány a Szervezett Erőszak Áldozataiért munkatársa,
  • Örkény Antal egyetemi tanár, az ELTE-UNESCO Kisebbségszociológiai Tanszék vezetője, a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület elnöke,
  • Nguyen Luu Lan Anh egyetemi docens, az ELTE Interkulturális Pszichológiai és Pedagógiai Intézetének igazgatója és
  • Bigazzi Sára egyetemi adjunktus, a PTE Pszichológiai Intézetének kutatója.
A beszélgetést Kovács Mónika egyetemi docens, az ELTE IPPK oktatója vezeti.

Időpont:
2015. december 2. 17:00–19:00
Helyszín: ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27. fsz.)

ELTE PPK