Autogén tréning az ELTE dolgozóinak

2016. február 23.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D épület -117-es terem)

2016. február 23. -

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D épület -117-es terem)

A PPK Életvezetési Tanácsadó 2016. február 23-tól autogén tréninget tanító tanfolyamot indít az Egyetem dolgozói számára. Az autogén tréning az egyik leghatékonyabb relaxációs módszer, amely kiválóan alkalmas arra, hogy rövid idő alatt (kb. 5-10 perc) egy olyan nyugodt állapot alakuljon ki, amely egyértelműen pozitívan hat a szervezetre. Az autogén tréning tizenkét alkalom alatt sajátítható el, és otthoni gyakorlást (napi 2x10 perc) is igényel. A foglalkozásokat Lubani Amina klinikai szakpszichológus vezeti.

A módszernek számos pozitív hatása lehet:
  • kiegyensúlyozottabb és energikusabb állapot;
  • szorongás lelki tüneteinek csökkenése (alvásproblémák, idegesség, feszültség);
  • szorongás testi tüneteinek csökkenése (gyomorégés, magas vérnyomás stb.);
  • teljesítménynövekedés iskolában, munkahelyen;
  • szerepléstől való félelem vagy vizsgadrukk csökkenése;
  • önismeret fejlődése;
  • önbizalom növekedése.
A heti egyszeri, kilencven perces foglalkozás – amely 10-12 fős csoportokban zajlik – mindenkinek javasolt, aki motivált és elkötelezett egy bizonyítottan hatékony módszer megtanulásában. A tréningen való részvétel ingyenes, a zárt csoportba való tartozás feltétele egy rövid interjú, 2016. február 16-án.

Tájékoztató
Jelentkezés

Időpont: 2016. február 23. 16:00
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D épület -117-es terem)