Okos iskolások az IK-n

2016.02.11.
Az ELTE Informatikai Kar társszervezésében, a Világ Legnagyobb Tanórája kezdeményezés továbbgondolásaként életre hívott Okos Iskola Kupa országos döntőjét 2016. január 20-án rendezték az ELTE Gömb Aulájában. A döntő a PontVelem Nonprofit Kft., az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a UNICEF és a Samsung szervezésében valósult meg. Az Okos Iskola Kupa fődíját, a közel 10 millió Ft értékű Samsung SMART School felszerelést a XIV. kerületi Jókai Mór Általános Iskola csapata nyerte.

Az Okos Iskola Kupára 1168 általános iskolás csapat jelentkezett. A versenyen felső tagozatos általános iskolás diákok indulhattak háromfős csapatokban. A diákok a fenntarthatóság, a környezetvédelem, a sport és az információs technológia témaköreiben mérhették össze tudásukat. A három online forduló után legjobb helyezést elérő hét csapat vehetett részt az országos döntőben.

A Kupa fővédnöke Czunyiné Bertalan Judit, korábbi köznevelésért felelős államtitkár, a zsűri elnöke Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa volt. A zsűri tagjai Polgár Judit (nemzetközi sakk nagymester, női sakkolimpiai bajnok), Facskó István (a Samsung Electronics Magyar Zrt. elnöki tanácsadója), Turcsányi-Szabó Márta (az ELTE IK Média- és Oktatásinformatikai Tanszékének egyetemi docense), Lux Ágnes (a UNICEF gyermekjogi vezetője) és Matolcsy Miklós (a PontVelem Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója) voltak. A díjakat Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára adta át.