Dunai Regatta 2016

Budapest, Műegyetem rakpart

2016. május 07. -

Budapest, Műegyetem rakpart

Az Antall József Tudásközpont szervezésében 2016. május 7-én újra megrendezik a Dunai Regattát, ahol többek között Egyetemünk is képviselteti magát az evezős és a sárkányhajó futamokban: míg előbbiben profi evezősök, addig a sárkányhajó-futamokban vállalkozó szellemű egyetemisták mérhetik össze erejüket.

A Dunai Regatta Magyarország egyik legnagyobb, egyetemek közötti sport- és kulturális rendezvénye. Az Antall József Tudásközpont negyedik alkalommal szervezi meg a korábban is megrendezett versenyre épülő fesztivált, amelynek középpontjában az egyetemi csapatok sárkányhajós és evezős futama áll. A versenyzők a Duna leglátványosabb budapesti szakaszán, a Parlamenttől, illetve a Lánchídtól a Műegyetem rakpartig eveznek. Idén nem kevesebb mint 15 hazai egyetem mérkőzik meg egymással a sárkányhajós versenyben. A nyolcas evezésben a 6 magyar csapat mellett az Oxford és a Cambridge méri össze erejét. A spotprogramok mellett színes kulturális és zenei programokkal várják az érdeklődőket és a szurkolni vágyókat. A rendezvény házigazdája és a futamok közvetítője idén is Gundel Takács Gábor.

Részletes program

Időpont: