Kontaktus és konfliktus zóna

Kontaktus és konfliktus zóna
05/06

2016. május 06.

FUGA Budapesti Építészeti Központ (1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.)

05/06

2016. május 06. -

FUGA Budapesti Építészeti Központ (1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.)


A Conflict Zone Projekt következő alkalmának középpontjában az elmúlt félév kiértékelése, valamint a kontaktus és konfliktus zóna fogalmai állnak. A 2016. május 6-i kerekasztal-beszélgetés résztvevői György Péter, az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének egyetemi tanár, Krekó Péter, az ELTE PPK adjunktusa, a Political Capital politológusa, Krug Emília újságíró és riporter, valamint Süveges Gréta, a Conflict Zone projektvezetője.

György Péter esztéta, médiakutató, egyetemi tanár. Az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének igazgatója, az ELTE BTK Média és Kommunikáció tanszékének tanára, a Conflict Zone Projekt alapítója. Kutatási területe a 20–21. századi magyar művészettörténet, a kortárs művészetelmélet és gyakorlata, illetve az új média kulturális összefüggései.

Krekó Péter politológus és szociálpszichológus. A Political Capital igazgatója, attitűdelemzéssel és szélsőséges-kutatással foglalkozik. Az ELTE Szociálpszichológia Tanszék egyetemi adjunktusa, szociálpszichológiai és politikai pszichológiai kurzusok oktatója. Doktori kutatási témája az összeesküvés-elméletek szociálpszichológiája.

Krug Emília Minőségi Újságírásért- és Szegő Tamás-díjas újságíró, a 168 Óra szerkesztője, az ATV műsorvezetője. Az ELTE BTK magyar–kommunikáció szakán végzett, fő érdeklődési köre a magyar bel- és pártpolitika, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok bemutatása. A hazai menekültválság idején tudósított a pályaudvarokról, ott volt a Bicskén csapdába esett „menekültvonaton”. Ezen írásai bekerültek a tavalyi, Színházak éjszakáján tartott, „Menekülök velük én is” című felolvasóest anyagai közé.

Süveges Gréta az ELTE BTK orosz–judaisztika szakán végezte alapszakos, a Jeruzsálemi Héber Egyetemen pedig mestertanulmányait. Jelenleg a Conflict Zone Projekt vezetője. Fő kutatási területe a konfliktus zónák művészeti megjelenése és kortárs művészeti intézményrendszereik társadalmi és urbánus kontextusa.

A BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézete által indított „Conflict Zone Projekt” előadás-sorozat A hetei „A közel-keleti konfliktus Budapesten” címmel, a B hetek „Magyarok idegenben – Magyarok Trianon és Európa határain belül” címmel zajlanak.

Facebook

Időpont:
2016. május 6. 18:00
Helyszín:
FUGA Budapest Építészeti Központ (1052 Budapest, Petőfi Sándor u. 5.)

Conflict Zone Projekt