Differenciált oktatás a magyar matematikaórákon

2016. május 03.

ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.89. terem)

2016. május 03. -

ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.89. terem)

A „Módszertani Mesék” sorozat következő alkalmának vendége 2016. május 3-án Szász Réka, a Budapest Semesters in Mathematics Education magyar vezetője, a Lauder Javne Gimnázium tanára, aki „Differenciált oktatás a magyar matematikaórákon – egy kutatás bemutatása” címmel tart előadást.

Az előadás egy kutatás menetét, módszertanát és eredményeit mutatja be, amely azt mérte fel, hogy a magyarországi matematika tanárok milyen mértékben és milyen módokon differenciálnak. A foglalkozás végén a hallgatóságnak is lesz alkalma arra, hogy a témához kapcsolódó kutatási kérdéseket vessen fel.

A tavaszi félévben is folytatódnak az Országos Tudományos Diákköri Tanács Tanulás- és Tanításmódszertani, Tudástechnológiai szekciójának keretében indult tudományos diákköri műhely, a Módszertani Mesék alkalmai. A műhely célja, hogy állandó tudományos fórumot biztosítson a tanárszakos hallgatók számára szakmódszertani, tantárgy-pedagógiai és szakdidaktikai előadásokkal, tudományos diákköri témafelvetésekkel. A műhely fő célja az osztatlan tanárszakosok tudományos diákköri munkába való bevonása, szakra és karra való tekintet nélkül. Az előadásokat kéthetente csütörtökönként tartják. A sorozatról bővebb információ itt elérhető.

Időpont: 2016. május 3. 18:00
Helyszín: ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.89. terem)