Egyetem és politika

2016. május 05.

2016. május 05. -

Az Eötvös Károly Intézet 2016. május 5-én Egyetem és politika címmel az ELTE BTK-n rendez vitafórumot az egyetemi politizálás kereteiről.

Van-e a pártpolitikának helye az egyetemen? Szabad-e az oktatónak politizálnia? És a hallgatónak? Terjeszthetőek-e pártpolitikai tartalmú plakátok az egyetemen? Hívjunk-e politikusokat egyetemi rendezvényekre? Az Eötvös Károly Intézet (EKINT) irányelveiről szóló beszélgetésen részt vesz Majtényi László, az EKINT elnöke; Murai László, az ELTE BTK HÖK elnöke és Papp Réka Kinga aktivista. A moderátor Kiss Eszter.

Az Eötvös Károly Intézet 2015 februárjában Egyetemi Polgárok címen átfogó programot indított az egyetemi demokrácia és az egyetemi polgárság jogainak védelme érdekében. Az Intézet azt vallja, hogy az egyetemi diákok nemcsak iskolába járnak, és nemcsak tanulnak, hanem ők a társadalom egyik legfontosabb csoportja: a jövő politikusai, cégvezetői, tanárai és véleményformálói. Különösen fontosnak tartják, hogy a közügyekről bátran és meggondoltan nyilvánítsanak véleményt. A közügyekkel, vagyis a politikával kapcsolatos diskurzusnak, bizonyos megszorításokkal a pártpolitikai vitáknak is mindezekre tekintettel helye van az egyetemi életben. Ennek szellemében olyan irányelveket készítettek, amelyek a demokratikus elkötelezettség jegyében jelölik ki az egyetemi polgárok politizálásának alapvető kereteit és a politikusok egyetemi megjelenésének határait. Az irányelv itt elérhető.

Időpont: 2016. május 5. 18:00
Helyszín: ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet (1088 Budapest, Múzeum krt. 6–8., fsz. 34.)

Forrás: EKINT Facebook