Bölcsész Napok 2016

05/02 - 05/05

2016. május 02. - 2016. május 05.

05/02 - 05/05

2016. május 02. - 2016. május 05.

Az ELTE BTK HÖK tudományos-kulturális fesztiválján 2016. május 2–5. között változatos programok várják a résztvevőket a Trefort-kertben. A Bölcsész Napokon lesz sanzonest, számos konferenciával, kerekasztal-beszélgetéssel és koncerttel is készültek a szervezők.

A fesztivált a nulladik napon városi sanzonest nyitja. 3-án lesz szamurájbemutató, beszélgetnek Scherer Péterrel és Mucsi Zoltánnal, Horváth Ildikó habilitált egyetemi docens előadásából pedig kiderül, hogy mi a kapcsolat a sportpszichológia és a tolmácsolás között.

4-én a fogyatékosügyről Bencze Norbert moderálásában Kovács Krisztina, az ELTE Fogyatékosügyi Központ vezetője; Senkei-Kis Zoltán, a BTK Esélyegyenlőségi Bizottságának elnöke; Juhász Péter, az EMMI, Fogyatékosságügyi Főosztály főosztályvezetője és Mikesy Domonkos, az EMMI Fogyatékosságügyi Főosztály munkatársa beszélget. A migráció kérdéseiről rendezett beszélgetésen Dezső Tamás, a BTK leköszönt dékánja; Orbán Balázs, a Századvég Migrációkutató Intézet igazgatója; Simon Ernő, az ENSZ Menekültügyi Főbiztosság Közép-Európai Regionális Képviseletének magyarországi szóvivője; Acsai Balázs, a Kalunba Nonprofit Kft. vezetője és a MigrationAid képviselője vesz részt. A Filozófia Szakos Hallgatói Érdekképviselet Megismerhető-e a világ? címmel szervez konferenciát. 5-én lesz slam poetry, néprajzi sokadalom, kávéház és jövendőmondás is. Az esti koncerteken többek között fellép a Margaret Island, a Kaukázus és a 30Y.

A Trefort-kerti sátrakban az érdeklődők megismerkedhetnek a NANE, a TASZ, a Kék Pont, a Tilos Rádió, a Magyar Evangéliumi Keresztyén Diákszövetség, az ELTE Szolgáltató Központ és az ELTE Fogyatékosügyi Központ munkájával is.

A rendezvény részletes programja a BTK honlapján elérhető, minden program ingyenes.

Időpont: 2016. május 2–5.
Helyszín: ELTE BTK Trefort-kert (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, a színpad az I és a D épület között lesz)

Facebook-esemény