Élménypedagógia, kalandterápia, tapasztalati tanulás

2016. május 03.

ELTE TáTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.100B)

2016. május 03. -

ELTE TáTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.100B)

Az ELTE Társadalomtudományi Karán 2016. május 3-án Frank J. Grant tart angol nyelvű vendégelőadást „Working with Disillusioned, Disaffected, Disenfranchised Young People Paying due Regard to Child Sexual Abuse in the 21st Century” címmel. Az előadó a II. Magyar Tapasztalati Tanulás Konferencia egyik résztvevője. A 2016. május 6-án kezdődő konferencia szervezői a kéTTé Alapítvány és az ELTE TáTK Szociális Munka Tanszéke, a tanácskozás célja pedig a tapasztalati tanulás szemléletének, módszertanának és alkalmazásainak bemutatása.

Frank J. Grant vadon-, és kalandterapeuta, senior szociális munkás és tanácsadó, ifjúságsegítő, volt hivatásos katona. 1974 óta foglalkozik széles körben olyan fiatalokkal, akik megoldatlan gyermekkori traumákkal (szexuális, fizikai, érzelmi vagy pszichológiai erőszak) és/vagy antiszociális viselkedés mintákkal küzdenek és önsebzésre vagy céljaik eléréséért felnőttek elleni erőszakra is hajlamosak. Mint képzett hegymászó és kalandokat kedvelő ember munkájában terápiás eszközként arra használja a kaland-aktivitásokat, hogy segítsen a fiataloknak megérteni tanulási módjaikat és felismerni azokat az akadályokat, amelyek a gyermekkori traumáik következtében alakultak ki bennük.

Időpont:
2016. május 3. 17:00
Helyszín: ELTE TáTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.100B)

ELTE TáTK