Nemzetközi beiskolázási tréning az ELTE-n

2016.04.28.
Nemzetközi beiskolázási tréning az ELTE-n
A Rektori Kabinet Nemzetközi Iroda volt a házigazdája annak a tréningnek, amelyet a lengyel Luminar non-profit alapítvány a Studybility program részeként szervezett. A 2016. április 18–19-i képzés célja a nemzetközi hallgatók – a felvételitől egészen a diplomaszerzésig tartó – egyetemi életciklusának végigkísérése, a vonatkozó elméletek és nemzetközi jó gyakorlatok áttekintése volt. A Studybility program felsőoktatási intézmények nemzetköziesítési gyakorlatait segíti.

A kétnapos kurzus keretében Timothy Rogers – aki több mint húsz éve foglalkozik felsőoktatási intézmények nemzetközi hallgatótoborzási stratégiáival – ismertette a nemzetközi hallgatók toborzásának és beiskolázásának legfőbb elméleti hátterét, vezetésével a résztvevők gyakorlati feladatokat oldottak meg. A második napon Paul Ranne, az észt Archimedes Alapítvány nemzetközi felsőoktatási marketing vezetője mutatta be Észtország felsőoktatási gyakorlatát, valamint elemezte az észt felsőoktatási intézmények marketing stratégiáját. A képzésen magyar felsőoktatási intézményekről és kelet-európai (lett, cseh, lengyel) felsőoktatási intézményekből érkeztek nemzetközi koordinátorok, a résztvevőknek így lehetősége nyílt más egyetemek gyakorlatainak megismerésére.