Felnőtt testben – gyermek lélekkel

2016. május 12.

2016. május 12. -

Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar és Egyetemünk gyakorló intézményeinek „Nekünk sem ART” című tudományos-szakmai műhelye 2016. május 12-én folytatódik, melyre az ELTE-s iskolákból érkező tanárokat várnak. A következő alkalommal Hódi Ágnes pszichoterapeuta, címzetes egyetemi tanár „Felnőtt testben – gyermek lélekkel. A kamaszok szexualitása és ami ebből következik” címmel tart előadást.

A gimnázium fontos állomás: a felnőttség előszobája, de egyben számtalan kétség forrása és időszaka is. A középiskolába érkező serdülők nehezen tudják elhelyezni magukat a gyerek és a felnőtt szerepek, érzések és gondolatok zűrzavarában. Az új környezet és az új kihívások mellett a változó, szexuálisan már érett testtel és az új ismeretlen vágyakkal is barátkozni kell, ráadásul úgy, hogy lehetőleg senki ne vegye észre, hogy ez milyen nehéz. A „menő csávók" és „szuper csajszik" megtévesztő jelmeze alatt kisfiúk és kislányok rejtőznek, akik fogódzókat keresnek arra, milyenné is kellene válni. A szülőktől elforduló, bennük gyakran fájdalmasan csalódó serdülő újfajta intimitást és ideálokat keres. A szerelem és a szex állandóan jelenlevő téma, központi elemei a kamasz világának. Az ezzel járó izgalom ugyanakkor ijesztő is, amely kiszolgáltatottá tehet. A szakember ezekről a kérdésekről beszélget a pedagógusokkal a Radnóti-gimnáziumban.

A tanári klub előző alkalmáról készített tudósításunk itt olvasható.

Időpont:
2016. május 12. 15:30
Helyszín: ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium (1146 Budapest, Cházár András utca 10.)