Az ELTE az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform alapítói között

2016.05.27.
Az ELTE az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform alapítói között
Hazai kutatóintézetek, oktatási intézmények és magyarországi telephellyel rendelkező vállalkozások részvételével 2016. május 6-án megalakult az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform az Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet (MTA SZTAKI) székházában. Az alapító tagok között az Eötvös Loránd Tudományegyetem is szerepel, az alapító okirat ünnepélyes aláírásán egyetemünket Szalay Péter tudományos ügyekért felelős rektorhelyettes képviselte.

Az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform az ipart és ehhez kapcsolódóan a gazdaságot érintő új kihívásokra kíván reagálni, hiszen az ágazat egy új technológiai korszakváltásba lépett, amelyben az internetgazdaság alapjaiban alakítja át a gyártási rendszereket. E folyamat a fizikai és a digitális világ közötti hidak előrehaladott és ütemes kiépítését, különleges innovációs alkalmazkodást, minden korábbinál gyorsabb válaszokat, bátor innovációs lépéseket kíván a gazdaság minden szereplőjétől, különös tekintettel az Irinyi-terv kiemelt ágazataiban érintett meghatározó vállalatoktól, a kormányzati gazdaságpolitikától, valamint az innovációs rendszer intézményeitől. A Nemzetgazdasági Minisztérium ipar- és innovációpolitikai programjának stratégiai partnereként üdvözölte a létrejött Platformot és azt jövőbeni támogatásáról biztosította.

A HUNGEXPO-n 2016. május 24-27. között rendezték meg „Az ipar napjai” című nemzetközi kiállítást és vásárt, amelyen az IPAR 4.0 kiemelt szerepet töltött be. A megnyitón 2016. május 24-én Varga Mihály Nemzetgazdasági Miniszter tartott beszédet, majd ezt követően aznap délután előadásokat hallgathattak meg a résztvevők és az érdeklődők az IPAR 4.0 és a Magyar Nemzeti Platform témaköreiből.

Forrás: kormany.hu