Kollektív emlékezet és holokausztmúlt

2016. június 08.

ELTE PPK (1046 Budapest, Izabella u. 46., 301-es terem)

2016. június 08. -

ELTE PPK (1046 Budapest, Izabella u. 46., 301-es terem)

2016. június 8-án mutatják be az ELTE PPK Pszichológiai Intézetében Kovács Mónika „Kollektív emlékezet és holokausztmúlt” című könyvét. Az est házigazdája és moderátora Fábri György habilitált egyetemi docens, a kar stratégiai dékánhelyettese. A könyvbemutató résztvevői: Hunyady György akadémikus, szociálpszichológus, az ELTE PPK professor emeritusa, Szántó T. Gábor író, a Szombat című folyóirat főszerkesztője, Fülöp Éva egyetemi szociálpszichológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem adjunktusa, valamint Kovács Mónika, a könyv szerzője, az ELTE PPK Interkulturális Pszichológiai és Pedagógiai Intézet egyetemi docense.

Kovács Mónika kollektív emlékezetről és holokausztoktatásról szóló könyve arra vállalkozik, hogy meghatározza a múltfeldolgozás homályos – és gyakran politikai eszközként használt – fogalmát, és feltárja azokat a szociálpszichológiai folyamatokat, amelyek elősegítik, vagy éppen hátráltatják a holokauszt tanulságainak levonását. A kötet kutatási eredmények és kísérletek ismertetésén keresztül nemcsak átfogó ismertetőt nyújt ezekről a folyamatokról, azok hátteréről vagy éppen változásairól, hanem sorvezetőül is szolgálhat a holokausztoktatás során.

Időpont:
2016. június 8. 16:00
Helyszín: ELTE PPK (1046 Budapest, Izabella u. 46., 301-es terem)