Múzeumok Éjszakája az ELTE-n

2016. június 25.

ELTE Egyetemi Könyvtár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

ELTE Füvészkert (1083 Budapest, Illés u. 25.)

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)

2016. június 25. -

ELTE Egyetemi Könyvtár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

ELTE Füvészkert (1083 Budapest, Illés u. 25.)

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)

2016. június 25-én Egyetemünk ismét csatlakozik az országos rendezvénysorozathoz: az Egyetemi Könyvtárban lesz épületséta, restaurálás és koncert, a Füvészkert izgalmas szakvezetésekkel és kézműves foglalkozásokkal készül, a Bölcsészettudományi Karon a történelmi séták mellett filmvetítés is lesz.

Az ELTE Egyetemi Könyvtár 18 órától éjfélig „Hősök, felfedezők, újítók” címmel kínál számos programot. A rendezvényt 18 órakor a NobilArt Művészeti Egyesület zenei koncertje nyitja Peltzer Ferenc gitárművész közreműködésével, repertoárjukban szerepelnek Astor Piazzolla Lieber Tango, Faragó Béla Altató, Manuel de Falla Nana, Polo, Szigeti István Rövidke, Pintér Gyula Rózsaszín lángharangok című darabjai.

Az óránként induló épülettúrákon az érdeklődők elismert szakemberek – Szögi László, Bibor Máté, Varga Klára és Kazimír Edit – vezetésével ismerkedhetnek meg az épület és a könyvtár történetének legizgalmasabb időszakaival. Szalaváry Miklós restaurátor segítségével bepillanthatnak a könyvkötészet és a restaurátori munka rejtelmeibe, elleshetik a kínai papíröntés technikájának fortélyait és megtekinthetik a restaurátorműhely különleges eszközeit. A kalandra vágyók a bibliotéka kiállítása során Cséka György vezetésével „újra felfedezhetik a világot”, különleges tájakon barangolva érdekes emberekkel, képzelt és valós teremtményekkel találkozhatnak a kiállított metszeteken. A látogatók egész este részt vehetnek Vajda Zsuzsanna kézműves foglalkozásain. Az Egyetemi Könyvtár programjaira itt lehet előzetesen regisztrálni.

A „város rejtett kincse”, az ELTE Füvészkert is izgalmas programokkal készül az év legrövidebb éjszakájára. Lesz kézműves gyerekfoglalkozás (17:00–20:30), a gyógynövénykerti szakvezetés 18:30-kor, a Kertet bemutató szakvezetés 20:00-kor kezdődik. A legkisebbeket növénysimogató várja.

Az ELTE BTK-n délután 3-tól este 9-ig várják a programsorozat látogatóit. A Trefort-kert történeti sétáinak középpontjában az I. és a II. világháború hősei, Eötvös Loránd mint felfedező és Trefort Ágoston mint újító áll. A résztvevők kipróbálhatják a Szabadkőműves összeesküvés a Bölcsészkaron elnevezésű, sétával egybekötött játékot a Mistory és a Történeti Intézet közös applikációja segítségével. További programok:
  • Ugrálj és uralkodj! – Program nem csak felnőtteknek: óriás ugróiskola, kitüntetések és királyi fotózás.
  • Hagyj nyomot! – Papírfelületek a látogatói véleményeknek, észrevételeknek.
  • Hősök vagy árulók? – 100 éve történt… – Szemináriumi foglalkozások a száz éve elhunyt Görgei Artúr és Ferenc József emlékére (Főépület)
  • Eötvenhat – 60 éve történt… – Filmvetítés, előadás és beszélgetés 1956 eseményeiről az akkori és a mostani egyetemisták szemszögéből.
  • Iranisztikai kaland – Művészettörténeti előadás: Perzsa kincsek, magyar kincstárak – Magyar kincsek, perzsa kincstárak.
A Konfuciusz Intézet a kínai kikapcsolódás különböző formáival várja a látogatókat: kínai sakk, kalligráfia, kínai teakóstolási lehetőség, qian zi, vagyis kínai tollas labdajáték és kínai képfestés. Este 8-kor drywing-koncert zárja a napot a Könyvtár Klubban.

Időpont: 2016. június 25.
Helyszín: ELTE Egyetemi Könyvtár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.); ELTE Füvészkert (1083 Budapest, Illés u. 25.); ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)