Szezonzáró meccsek nemzetközi vendégekkel

2016.06.17.
Szezonzáró meccsek nemzetközi vendégekkel

Az ELTE-BEAC Futsal szakosztály női csapata és a BEAC férfi futballcsapata június elején vendégül látta a Glasgow University Women’s Football Club, valamint a Bristol University együttesét, a nemzetközi sport- és egyetemi kapcsolatok erősítése érdekében.

Az ELTE-BEAC Futsal szakosztály női csapata remek hangulatú szezonzáró tornát rendezett 2016. június 5-én az ELTE Mérnök utcai sporttelepén. A Kelen SC és a Piliscsabai Atlétikai és Futball Club csapatai mellett a Glasgow University Women’s Football Club játékosait is vendégül látta sportegyesületünk. A skót egyetemista lányok nagypályás játékhoz szoktak, de most a kispályán is helyt álltak. A tornát végül az ELTE-BEAC csapata veretlenül nyerte és a gólkirálynői címet is egy hazai játékos, Nyéki Eszter érdemelte ki.

A hazai bajnokság (BLSZ III) 2. helyén záró férfi BEAC futballcsapat pedig a Bristol University együttesét látta vendégül 2016. június 11-én a Kövér Lajos utcai sporttelepen. A mérkőzés előtt a csapatok – a jelenleg zajló futball Európa-bajnokság hangulatát idézve – elénekelték a nemzeti himnuszokat, majd barátságos meccs dacára dinamikus mérkőzést láthattak az érdeklődők, melynek végén a BEAC csapata magabiztos 5-1-es győzelemmel zárta a szezont.