13. "Félúton" Konferencia

13.
10/05 - 10/06

2017. október 05. - 2017. október 06.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, Doktori Tanácsterem és 336-os terem)

10/05 - 10/06

2017. október 05. - 2017. október 06.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, Doktori Tanácsterem és 336-os terem)

Az ELTE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola Magyar Nyelvészet Programja ismét megrendezi doktoranduszok részvételével zajló tudományos konferenciáját. A rendezvényt Tolcsvai Nagy Gábor, a Nyelvtudományi Doktori Iskola vezetője nyitja meg.

A konferencia első napjának plenáris előadását Ladányi Mária tartja A nyelvtan szemantikai alapjai címmel. Az érdeklődők ezt követően a funkcionális leíró nyelvészet, a szociolingvisztika, a nyelvtörténet és a nyelvpedagógia területéről hallgathatnak meg előadásokat. A tanácskozás második napjának plenáris előadását Szentgyörgyi Rudolf tartja Érdekel-e még valakit a nyelvtörténet? A magyar nyelvtörténet múltja, jelene és jövője címmel, melyet szekcióelőadások követnek a nyelvtörténet, a pragmatika és a fonetika témaköréből.

A rendezvény célja, hogy a nyelvtudomány iránt elkötelezett doktori iskolás hallgatók jobban megismerhessék egymás kutatási területét, módszereit, eredményeit, lehetőséget kapjanak témájuk bemutatására, felmerülő kutatói dilemmáik nyilvános szakmai megvitatására.

Részletes program