XIV. Kárpát-medencei Egyetemek Kupája

03/02 - 03/04

2023. március 02. - 2023. március 04.

ELTE, NKE (több helyszínen)

03/02 - 03/04

2023. március 02. - 2023. március 04.

ELTE, NKE (több helyszínen)

A BEAC és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hagyományos sportrendezvénye.

A Ferencvárosi Torna Club sportszakmai támogatásával zajló multisport tornán évente 1500 egyetemista versenyez 7 sportágban (futsal, kosárlabda, röplabda, asztalitenisz, futás, alumni foci, sakk, darts). A rendezvény harmadik éve helyet ad Budapest egyik legújabb jótékonysági futóversenyének is: az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. támogatását élvező KEK Run 2023-ra március 4-én kerül sor a Ludovika Campuson.

A KEK lehetőséget ad arra, hogy a Kárpát-medencében tanuló felsőoktatási hallgatók a sporton keresztül élő kapcsolatot építhessenek ki egymással. Emellett a tornák minden évben jótékonysági programokkal egészülnek ki: a résztvevő csapatok, támogatók adományaikkal idén a Karácsfalvai Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum magyar diákjait segítik.

Ha március, akkor KEK, immár tizennegyedik alkalommal várjuk egész Kárpát-medencéből a magyar diákokat, egyetemi hallgatókat Budapesten az NKE és az ELTE kampuszain – mondta az eseményről Simon Gábor, a BEAC igazgatója, KEK alapítója. Az ELTE egyetemi sportklubjának vezetője kiemelte: a KEK tavaly bekerült a három legjobb szabadidősport-rendezvénye közé az Év Sportolója Gálán.

Jelentkezés 7 sportágban 2023. február 20-ig. A nyílt futóversenyre – amelyre az ELTE hallgatói mellett a dolgozókat is várják – az első kedvezményes nevezési időszak február 12-ig tart, de erre a versenyszámra még a helyszínen is lehet majd nevezni.

További részletek és nevezés a KEK honlapján.