A magyar–görög nemzetbarátság története

A magyar–görög nemzetbarátság története
10/10

2013. október 10. 10:00

1053 Budapest, Kecskeméti utca 10–12. fszt. 2/b terem

10/10

2013. október 10. 10:00 -

1053 Budapest, Kecskeméti utca 10–12. fszt. 2/b terem


Dr. Diószegi György, a Görög Kultúráért Alapítvány szakértője 1980 óta kutatja a magyar–görög nemzetbarátság számos – ám egyáltalában nem közismert – történelmi adatait, amelyek méltó értéket mutatnak fel napjaink világának, és a jövő útjainak is. A fellelt történetek érdemesek arra, hogy bekerüljenek a köztudatba. Előadásába beleszövi saját személyes kötődését (felmenői között XVII. századi tokaji görög kereskedők is voltak).

Tavaszi nagy sikerű előadása után az ELTE Nyugdíjas Klub ismét meghívta Dr. Diószegi Györgyöt, hogy az őszi-téli szemeszterben folytassa a magyar–görög nemzetbarátság történetének ismertetését: 

A „legnagyobb magyar”, gróf Széchenyi István országépítő reformtörekvéseinek támogatásában tucatnyi magyarországi görög család is részt vállalt. E reformkori görög kör sokat tett azért, hogy a megvalósítandó hazafias célok (mai szóval nemzeti fejlesztési projektek) gördülékeny módon valósággá váljanak. E pesti görögök kiváló személyes kapcsolatban álltak gróf Széchenyi Istvánnal a különböző innovatív folyamatok megvalósítása során.

Az előadás fontos része az 1848-as magyar szabadságharcban harcoló magyarországi görögök szerepének bemutatása is.

Szeretettel várja nyugdíjasait az előadásra az ELTE Nyugdíjas Klub.