Drumlin, karr, féreglyuk ír kiadásban

Drumlin, karr, féreglyuk ír kiadásban
11/19

2019. november 19. 18:00

ELTE TTK Szabó József előadó (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, 0-803.)

11/19

2019. november 19. 18:00 -

ELTE TTK Szabó József előadó (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, 0-803.)


Telbisz Tamás, az ELTE Természetföldrajzi Tanszék docense tart előadást a Magyar Földrajzi Társaság és az ELTE Földrajzos Klub szervezésében.

Írország domborzata számokban kifejezve meglepően hasonlít Magyarországéhoz. Legmagasabb csúcsa alig emelkedik a Kékestető szintje fölé, ám közelről egészen más a kép, hiszen itt komoly felszínalakító volt a jég, látványos az óceán pusztító munkája és az éghajlat is más, mint nálunk. Változatos tájak, különleges formák kerülnek terítékre a smaragdzöld szigetről, és a végén megközelítjük a Féreglyukat is.

Telbisz Tamás 1997-ben végzett az ELTE-n matematika-földrajz szakos középiskolai tanárként, PhD-fokozatát 2004-ben szerezte földtudományokból, 2014-ben habilitált. Munkáját 2004-ben Ifjúsági Publikációs Szakmai Ösztöndíjjal, 2006-ban az Oktatási és Kulturális Minisztérium Kiegészítő Posztdoktori Ösztöndíjával ismerték el, 2012-től 2015-ig Bolyai-ösztöndíjjal dolgozott. Számos ismeretterjesztő cikk szerzője, tagja a Magyar Földrajzi Társaságnak, illetve a Magyar Karszt- és Barlangkutató Társulatnak. Kutatási területe a geomorfológia, a karsztkutatás, a földrajzi posszibilizmus és a digitális terepmodellek.

Földrajzos Klub Egyesület célja az ELTE TTK földrajz és földtudományi alapszakok, valamint a hozzájuk kapcsolódó mesterszakok hallgatói számára szakmai alapokon nyugvó közösség kialakítása a hazai és nemzetközi kapcsolatok bővítésével, a képzés színvonalának emelésével, hozzásegítve a hallgatókat szakmai céljaik eléréséhez és a tanulmányaik színvonalának emeléséhez. Előadásai mindenki számára nyitottak.

Facebook