Kancellári tanácsadó a BEAC vezetésében

2016.06.07.
Kancellári tanácsadó a BEAC vezetésében
2016. május 25-én tartotta éves küldöttgyűlését a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club az ELTE BTK kari tanácstermében, ahol a résztvevőket Borsodi Csaba dékánhelyettes köszöntötte. Karácsony András elnök napirend előtt emlékezett meg a 2016 elején elhunyt Ádám Györgyről, a sakk szakosztály vezetőjéről, a küldöttgyűlés és a klub szakosztályi képviselői pedig a BEAC elnökség legújabb tagjának választották Árvay Gábor kancellári tanácsadót.

Simon Gábor ügyvezető igazgató kiemelte: óriási eredmény, hogy 2010 után ismét saját olimpikonja van a BEAC-nak Csere Gáspár személyében, valamint az is, hogy 2016/2017-es szezonban is első osztályú kosárlabdacsapata lesz a klubnak. A sporteredmények mellett a számos egyetemi programról, sporteseményről, a 2016-ban már közel 5200 rendszeresen sportoló klubtagról is beszélt az ügyvezető. Az éves beszámoló egyik kiemelt témája a BEAC és az ELTE közös sportinfrastruktúra-fejlesztési programja volt, amely az elkövetkező évek működését is jelentősen befolyásolja. Simon Gábor kiemelte, óriási lehetőség az egyetemi sportnak és a klubnak az ELTE kancellárjával, Scheuer Gyulával kötött megállapodása az egyetemi sportterek fejlesztését illetően. Emellett a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetséghez a klub Kosárlabda szakosztálya nyújtott be sportfejlesztési programot, melynek során az első évben a BEAC SE és a BEAC 1898 Nonprofit Kft. pályázik a Bogdánfy úti sportcsarnok teljes körű felújítására, korszerűsítésére, az ELTE-s gyakorlóintézmények tornatermeinek és a Kőrösi Csoma Sándor Kollégium rekortán kosárlabda pályájának felújítására. A pályázat keretén belül – a későbbi, második ütem részeként – lehetőség lesz arra is, hogy a Bogdánfy úti főépület helyén az új sportcentrum és a kiszolgáló létesítmény tervezési munkái is megkezdődjenek.

A beszámolókat követően a BEAC Alapszabályát három ponton módosította a küldöttgyűlés: megerősítették az ELTE rektorának azon jogát, hogy javaslatot tegyen a klub elnöki posztjára, valamint az új egyetemvezetési struktúrához alkalmazkodva, az egyetem kancellárja egy fő elnökségi, valamint egy fő felügyelő bizottsági tagra tehet javaslatot, amire először a következő tisztújításon lesz mód. A harmadik változás pedig a BEAC vezetésének azon szimbolikus lépését tükrözi, hogy a hallgatók mellett erőteljesen nyit az egyetemi dolgozói sport szervezése felé is, ennek jeleként egy fő elnökségi tagra tehet javaslatot a jövőben az ELTE Közalkalmazotti Tanácsa is.

Forrás: BEAC