Két érem a MEFOB sakkversenyén

2019.05.09.
Az idei Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) sakk csapatversenyén az arany- és az ezüstérmet is ELTE-s csapat szerezte meg, a harmadik helyen a BME sakkozói végeztek.

Május 4-én sakkozók vették birtokba az ELTE Kőrösi Csoma Sándor Kollégiumának nagytermét, ahol 3 csoportban 55-en küzdöttek a bajnoki címekért a MEFS, a BEAC és Barcza Gedeon SC szervezésében. A megnyitón Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke az intellektuális sikerélmény fontosságára hívta fel a figyelmet, hangsúlyozva, hogy az idei bajnokság a nyári nemzetközi egyetemi sakkbajnokságra is kvalifikál. A profik mezőnyében 40-en indultak, a bajnoki címet végül negyed segédpont döntötte el az első kiemelt, Mihók Olivér (BME) nagymester javára, aki döntetlent játszott legnagyobb riválisával, Kaczúr Flórián (ELTE) nemzetközi mesterrel. A dobogó harmadik fokáért a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) négy mestere küzdött, a bronzérmet végül Dankházi András (BCE) szerezte meg.

Ugyanebben a mezőnyben játszottak, de külön kerültek értékelésre az értékszámos hölgyek is. A bajnoki serleg Terbe Zsuzsanna (TE) női FIDE-mesterhez került, második Juhász Barbara (SE) női nemzetközi mester, míg a harmadik Nagy Noémi (SZTE) lett. Az értékszámosok mezőnyében három kategóriadíjat is kiosztottak: a legjobb 1700 pont alatti versenyző Palotai Bendegúz (SZTE), a legjobb 1900 alatti Kovács Miklós (BME), míg a legjobb 2100 alatti Balogh Dávid (DE) lett. Az ELTE mindkét csoportban különdíjat ajánlott fel legeredményesebb hallgatóinak.

Az amatőr játékosok versengésére kilencen neveztek, a koedukált körmérkőzéseken az első helyet Plank Péter Attila (OE) szerezte meg Varga Katinka (ME) és Lits Benedek (BCE) előtt. Idén hat egyetemi dolgozó is versenybe szállt, a kétfordulós körmeccs során győzött Jacsó Ádám (BME), aki tavaly még a hallgatók sorait erősítette. Az ezüstérem Szabó Kristóf (BGE), a bronz Rácz Zoltán (ELTE) nyakába került. A csapatverseny során a tavalyihoz hasonló ELTE-s fölény volt tapasztalható a 11 résztvevő között: az ELTE I. csapata (Kaczúr Flórián, Grimm Dániel, Egresi Máté) vitte haza a bajnoki kupát, megelőzve az ELTE II. gárdáját (Csirik András, Korpa Bence, Grimm György). A harmadik helyre a BME I. alakulata futott be (Mihók Olivér, Straubinger Dániel, Kovács Miklós).

A verseny idén a 2016-ban elhunyt nemzetközi nagymester, Hetényi Géza emléke előtt tisztelgett. A záróünnepélyen Hetényi özvegye, Ádám Erzsébet és fia, Hetényi László adta át a győzteseknek a család által felajánlott pénzdíjakat. A 2019-es sakk MEFOB küzdelmeit Székely Mózes, a MEFS főtitkára, 10-szeres Ironman zárta, biztatva versenyzőket a júliusi Sakk Egyetemi Európa Bajnokságon való indulásra, melynek a Testnevelési Egyetem ad otthont.

A versenyen készült összes fotó megtekinthetők a BEAC Facebook oldalán.

Forrás: Beac.hu