Sportkörkép

2016.01.13.
Sportkörkép
Az ELTE Éjszakai Sport programján több százan mozoghattak együtt; jó évet zárt az ELTE Cheer Coed Team; ELTE-s és BEAC-os együttesek részt vettek a Kárpát-medencei Egyetemek Kupájának székelyudvarhelyi állomásán, a futsal Magyar Kupán és a kosárlabda amatőr NB I-ben is.

A 2015-ös év szorgalmi időszakának utolsó napján, 2015. december 11-én az Éjszakai Sport programjának keretében több százan mozoghattak együtt: az érdeklődők csapatversenyeken mérhették össze erejüket, különféle küzdősportokat is kipróbálhattak, valamint az Aerobik Night óráin többek között dinamikus jógán vehettek részt. Ezen felül lehetőség nyílt spinningre vagy akár sportmasszázsra is. Az este folyamán a résztvevők az ELTE Oriental Hastánccsoport előadását is megtekinthették. A szintén az év végén megrendezett VI. Alumni Kupa az NSZK csapatának címvédésével zárult, erről bővebben itt számoltunk be.

Az idei évben is két ELTE-s kötődésű együttes, a rendszeres résztvevőnek számító ELTE-BEAC és a Lágymányosi Bajnokságban versenyző FC Schlossmühle indult el a Kárpát-medencei Egyetemek Kupájának székelyudvarhelyi állomásán 2015. december 18–20. között megrendezett Erdélyi Labdarúgó Diákkupán. Az UFF és a MISZSZ szervezésében 20 csapatot delegáló torna mérkőzéseinek a városi sportcsarnok adott otthont. Amíg tavaly csapatunk épp csak továbbjutott a csoportkörből, majd bravúrt bravúrra halmozva a kupa történetének első magyarországi győzteseként ünnepeltek, addig idén fordult a kocka. A legjobb 8 között a marosvásárhelyi F. R. Ady, a későbbi kupagyőztes erdélyi csapat megoldhatatlan feladatot jelentett a BEAC játékosainak. A folytatásra szűk negyedévet kell várnia a Kárpát-medencei Egyetemek Kupája főszereplőinek: a VII. KEK Budapestre, a BEAC Sportcsarnokába látogatók újabb lehetőséget kapnak arra, hogy kivívják a Tusványosi Fináléban való részvételüket.

2016. január 9-én, a Magyar Kupa negyeddöntőjében ért véget az ELTE-BEAC női futsal csapatának bravúros menetelése: a kupamérkőzések speciális szabályainak köszönhetően lányaink az első negyedóra végéig továbbjutásra álltak a 0-0-s döntetlennel, ám a küzdelmes, csak helyenként látványos mérkőzésen vezetést szereztek a kezdeményezőbb játékot bemutató vendégek. A félidőt követően érezhetően több ellentámadást vezetett együttesünk, Sajben Marcell az utolsó 10 percre még a vészkapust is játékba állította, mégsem sikerült megközelíteni a Hajdúböszörmény csapatát, így a 6-1-es vendéggyőzelem a búcsút jelentette játékosaink számára.

Második helyen végzett a 2015-ös Európai Ranglistán az ELTE Cheer Coed Team: a Kovácsik Rita irányította cheerleader együttes 250 egységet termelt előző évi versenyein, így a legjelentősebb, Cheer Coed Team Premier kategóriában a képzeletbeli dobogó második fokára álltak fel a 22 csapatot tartalmazó listán. A szabad stílusban induló ELTE Cheer Dance Team 34. helyen zárt, míg az országonkénti összevetésben hazánk éppen csak kicsúszott a tíz legjobb csapat közül.

2016. január 10-én rajt-cél győzelemmel kezdte az újévet az U23-as női kosárlabda csapat Szombathelyen: Szabó Flóra ponterős játékával az amatőr NB I. Nyugati csoport alapszakaszának féltávjánál a dobogó harmadik fokán álló ELTE-BEAC Újbuda U23-as csapatunk gyorsan meglépett ellenfelétől, s habár a második félidő elején lassabb játékot produkáltak, a hazaiak egy alkalommal sem kerültek közelebb 15 pontnál. A kiváló dobóformában lévő BEAC-os játékosok végül 60-92-es győzelemmel zárták a mérkőzést.