Óriáscsiga a mesebeli réten

Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógia Kara oktatói, hallgatói, kollégistái és az intézmény fejlesztő óvodájába és általános iskolájába járó gyerekek egyaránt örömmel vették birtokba a Bárczi Damjanich utcai épületének függőleges virágoskertjét. Az épület udvarát szegélyező ezer négyzetméteres tűzfal a Színes Város Mozgalom kezdeményezésére, a kerületi önkormányzat, a Csináljuk Együtt csapata és az ELTE jóvoltából teljesen megújult: az udvart mostantól színes virágok és egy monumentális csiga díszíti.

A megszépült udvart ünnepség keretében adták át, amely egybeesett az Illyés Gyuláné által alapított oktatási intézmény 30 éves fennállásának évfordulójával. Mezey Barna, az ELTE rektora beszédében megköszönte az összefogást, és hangsúlyozta a „színes és barátságos” légkör fontosságát az oktatás területén, amely megkönnyíti az intézményben dolgozó pedagógusok munkáját és az ott tanuló gyerekek hétköznapjait.

Megyeri András a Színes Város Mozgalom képviselőjeként kifejtette, hogy erzsébetvárosi önkormányzat és a Csináljuk Együtt civil szervezet között elindult egy hosszú távú együttműködés, amelynek köszönhetően a VII. kerületében számos elhanyagolt, funkcióját vesztett tűzfal újulhat meg a jövőben. A mozgalom vezetője külön kiemelte Merka László művészeti vezető munkáját, aki Fekete Zsolttal és Flór Péterrel együtt tervezte és készítette el a festményeket, irányította a festést végzők munkáját.

A tűzfal megújulásáról készült videó:

2011.11.17.