Konferencia a fenntarthatóságra nevelésről

2013. október 04.

ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János altábornagy u. 40.)

2013. október 04. -

ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János altábornagy u. 40.)

Az ELTE TÓK Hagyományőrző Alapítványa és Természettudományi Tanszéke nemzetközi konferenciát szervez 2013. október 4-én. A környezettudatos nevelés új módszereivel és lehetőségeivel az előadók az óvodás kortól az egyetemi hallgatókig foglalkoznak.

A konferenciát Mikonya György, a TÓK dékánja nyitja meg. A plenáris előadásokat Hans-Martin Haase, Armin Baur és Martin Hartmannsgruber tartják. A rendezvényen szó lesz a fenntarthatóságra nevelés intézményen kívüli helyszíneiről, így többek között bemutatják a modern állatkerti oktatás, az erdei óvodák és a tanösvények lehetőségeit is. A felsőoktatási szekcióban a Tanító- és Óvóképző Kar és a szegedi pedagógusképzés, a közoktatási blokkban az ELTE Gyakorló Általános Iskola kapcsolódó módszereit is megismerhetik az érdeklődők. Az egész napos rendezvényen lesz poszterséta is.

Részletes program

Időpont: 2013. október 4. 10:00 – 17:00
Helyszín: ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János altábornagy u. 40.)

ELTE TÓK