A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny döntője

2014. május 24.

ELTE Gólyavár (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)

2014. május 24. -

ELTE Gólyavár (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)

2014. május 24-én tizenhetedik alkalommal rendezi meg a Magyar Nyelvtudományi Társaság az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny Kárpát-medencei döntőjét a magyarországi és a határon túli magyarlakta területeken élő, 10–14 éves diákok számára. A válogatóversenyekről idén összesen 136 diák jutott tovább a döntőbe.

A kísérő tanároknak és a szülőknek Keszler Borbála professor emeritus a helyesírási szabályzat 12. kiadásáról, Gonda Zsuzsa középiskolai tanár, az ELTE BTK oktatója a digitális szövegek világáról tart előadást.

A zsűri elnöke Keszler Borbála, a zsűri titkára Antalné Szabó Ágnes, a zsűri tagjai Bóna Judit, Farkas Tamás, Kerner Anna, Kiss Jenő és Laczkó Krisztina lesznek. A díjkiosztó ünnepségen egyetlen diák, felkészítő tanár sem marad könyvjutalom, emléklap és oklevél nélkül, a helyezett versenyzők értékes könyvcsomagokat vehetnek át. A legeredményesebb pedagógusukat és iskolákat Arany Oklevéllel, Gyémánt Oklevéllel és Simonyi Zsigmond-serleggel jutalmazzák.

Időpont: 2014. május 24. 10:00
Helyszín: ELTE Gólyavár (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)