Megújult az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar épülete

2022.03.18.
Megújult az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar épülete
Több mint 1,6 milliárd forintból komplex energetikai fejlesztés valósult meg az Ecseri úton: a felújítás több mint 2000 hallgató számára biztosít modern, energiahatékony és friss tereket. A kívül-belül megújult épületet Hizó Ferenc, az Innovációs és Technológiai Minisztérium körforgásos gazdaságpolitikáért felelős helyettes államtitkára és Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja adta át március 18-án. 

Február végére készült el az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar Ecseri úti épületének komplex energetikai rekonstrukciója, a felújításnak köszönhetően jelentősen csökkenhet az ingatlan primer éves energiafelhasználása, ami az egyetemnek jelentős megtakarítást jelent. A projekt az ELTE épületeinek energetikai korszerűsítésére fordított pályázati támogatásnak (KEHOP 5.2.2-16-2017-00112) köszönhetően valósult meg 1,64 milliárd forint összértékben.  

Hizó Ferenc az átadó ünnepségen elmondta, hogy az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar épületeinek rekonstrukciója kiemelkedő, XXI. századi körülményeket eredményezett. A körforgásos gazdaságpolitikáért felelős helyettes államtitkár hangsúlyozta, hogy a megújult épületegyüttes a legkorszerűbb energiahatékonysági szempontoknak is megfelel.

„Az ELTE ingatlanállományát az elmúlt években közel 8 milliárd forint értékben fejlesztettük a KEHOP-pályázatoknak köszönhetően, a több évre számolt költségcsökkentési eredmények már milliárdos nagyságrendre tehetők. Jelenleg is számos projektünk előkészítési fázisban van, az ingatlanaink energetikai szempontú fejlesztése tovább folytatódik” – hangsúlyozta Scheuer Gyula, az Eötvös Loránd Tudományegyetem kancellárja.

Az ünnepélyes szalagátvágási ceremónián Scheuer Gyula kancellár, Papp Gabriella, az ELTE BGGYK dékánja és Hizó Ferenc helyettes államtitkár vett részt.

Az Ecseri úti komplexum (A, B, C épületek) több mint 2000 hallgató és közel 200 oktató-kutató és adminisztratív munkatárs otthona: kiemelt fontosságú, hogy az 1968 és 1970 között épült, korszerűtlenné vált létesítmény a XXI. századi elvárásoknak megfelelően újult meg.

A kivitelezési munkálatok 2021 elején kezdődtek, a Kar hallgatói és oktatói a kényszerű pandémia okozta távollét után idén februárban már a felújított épületbe térhettek vissza. A projekt tartalmazta a nyílászárók cseréjét, a gépészeti rendszerek korszerűsítését, a homlokzati és zárófödém szigetelését, valamint napelemes rendszerek telepítését is. Az épület külső homlokzata a Kar arculati színeivel harmonizáló szürke-bordó színezést kapott, az összes oktató tantermet a komfortérzetet javító hűtő-fűtő rendszerekkel szerelték fel.

A felújítással párhuzamosan – saját egyetemi forrásból – kisebb, belső átalakításokra is sor került: megújult az országban egyedülálló, közel 90.000 tételes gyógypedagógiai és gyógypedagógia-történeti könyvtár környezete, valamint a tornaterem és az öltözők is. 

Átadták az ELTE BGGyK felújított épületét

Átadták az ELTE BGGyK felújított épületét

0

/

0

0

/

0