2017-es felvételi és jelentkezési adatok

2017.10.31.
2017-es felvételi és jelentkezési adatok
Az ELTE-re a Savaria Egyetemi Központtal (SEK) együtt a 2017-es alapeljárás során összesen 37 775 jelentkezés érkezett, és ebből minden harmadik fő első helyen jelölte meg az Egyetem valamely szakát.

Az országos jelentkezési és felvételi adatokhoz viszonyítva az ELTE adatait, megközelítőleg minden kilencedik (11,86%) felsőoktatásba jelentkező diák az ELTE-t jelölte meg első helyen, és hasonlóan minden kilencedik felvett diák (12,08%) lett az Egyetemünk hallgatója.

2017-ben az ELTE-re felvett hallgatók 82%-a állami ösztöndíjas képzésben kezdhette meg tanulmányait, és ez az arány megegyezik az előző két tanév ösztöndíjas hallgatói arányaival. Hasonlóan alakult a nappali tagozatos hallgatók aránya is, ugyanis a hallgatók 80 %-a nappali munkarendben kezdhette meg a tanévet.

A jelentés teljes terjedelmében elérhető itt.