23. ELTE Magyar Nyelv és Kultúra Nyári Egyetem

07/31 - 08/25

2017. július 31. - 2017. augusztus 25.

Eötvös Loránd Tudományegyetem

07/31 - 08/25

2017. július 31. - 2017. augusztus 25.

Eötvös Loránd Tudományegyetem

23. alkalommal rendezi meg az ELTE egyhónapos Magyar Nyelv és Kultúra Nyári Egyetemét, ahol a külföldi résztvevők a magyar nyelvvel, kultúrával, történelemmel és művészetekkel ismerkedhetnek meg.

A nyári egyetemen négy héten át több csoportban tanulnak magyarul a résztvevők, a kezdő-újrakezdő szinttől a haladón át egészen a mesterszintig. A nyelvtanfolyam mellett változatos előadásokat hallgathatnak az ELTE oktatóitól a magyar kultúra, történelem és művészetek különböző korszakaiból, délutánonként és hétvégenként pedig szabadidős programok, szervezett séták, múzeumlátogatások és egynapos kirándulások keretében ismerkedhetnek meg Budapesttel és Magyarországgal. Az idei rendezvényre több mint száz hallgató érkezik, a legtöbben Kínából, Németországból, az Egyesült Államokból, Ukrajnából, Nagy-Britanniából, Japánból, Lengyelországból és Szerbiából.

A nyári egyetem nyelvtanárai az ELTE Bölcsészettudományi Karának Magyar mint Idegen Nyelv Tanszékén végeztek, amely a magyar mint idegen nyelv oktatásának fő színtere, központja, ahol egyrészt a nem magyar anyanyelvűek nyelvtudásának elmélyítése, másrészt a magyar mint idegen nyelv szakos hallgatók képzése is zajlik.

23. ELTE Magyar Nyelv és Kultúra Nyári Egyetem