33. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia

2023.10.16.
33. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia
A Magyar Innovációs Szövetség a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkársága és az M5 csatorna közreműködésével rendezi meg a versenyt, amelyre fjú feltalálók és tudósjelöltek jelentkezését várják.

A megmérettetésre egyénileg vagy két fős csapatban jelentkezhetnek olyan hazai és határainkon túl élő magyar fiatalok, akik 2003. szeptember 1. és 2010. augusztus 31. között születtek, és még nem kezdték meg felsőoktatási tanulmányaikat. Pályázni műszaki, természettudományi, környezetvédelmi, informatikai, valamint matematikai területről lehet bármilyen innovatív alkotással, találmánnyal, kutató vagy fejlesztő, illetve tudományos munka eredményével.

A kidolgozott ötletetek díjazásban is részesülnek, az első 3 helyezett (összesen 10 pályázó) 200.000 – 500.000 Ft, míg a további 10-15 kiemelt dicséretes pályázó 100.000 forint jutalomra lesz jogosult. Az első 3 helyezett ezen felül plusz pontokat is szerez a felvételi eljárás során, sőt, a legjobban teljesítő pályázók számos nemzetközi versenyen és szakmai utazáson vehetnek részt, többek között a tudományos versenyek olimpiáján az USA-ban (Regeneron ISEF) és a Nobel-díj átadási ünnepségén.

Nevezni az OTIO honlapján lehet 2023. november 27-én éjfélig legfeljebb két oldalas tervvel, amelynek tartalmaznia kell a kiválasztott tudományos kutatási vagy fejlesztési témát, a létező gyakorlati problémát, a megoldásra irányuló javaslatokat, az elérendő célt és annak a konkrét megvalósítási módját, valamint a pályázó(k) és a felkészítő tanár(ok) adatait.

A zsűri a pályaműveket többek között a probléma megközelítésének eredetisége és kreativitása, a kidolgozás alapossága és tudományos értéke, a projekt megvalósíthatósága alapján értékeli. A döntőre 2024 májusában kerül sor a legjobb 20-30 pályázó részvételével kétnapos kiállítás keretében.

Versenyfelhívás
Tanárok és iskolák jutalmazása