60 férőhelyet ajánlott fel az ELTE a kollégiumi tűzeset károsultjainak

2019.01.24.
60 férőhelyet ajánlott fel az ELTE a kollégiumi tűzeset károsultjainak
A szerda éjszakai tűzeset miatt az Eötvös Loránd Tudományegyetem 60 ideiglenes kollégiumi helyet ajánlott fel a Károli Gáspár Református Egyetem számára, az ELTE Hallgatói Önkormányzata pedig adománygyűjtő akciót kezdeményezett a károsultaknak.

Szerdán a késő esti órákban tűz ütött ki a Károli Gáspár Református Egyetem Ráday utcai kollégiumának második és harmadik emeletén. A kollégium a tűz következtében használhatatlanná vált, az érintett diákokat átmenetileg elszállásolták, a vizsgaidőszakot felfüggesztették.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem csütörtökön döntött arról, hogy a Károli Gáspár Református Egyetem számára 60 kollégiumi helyet ajánl fel, ahol a Ráday utcai kollégisták addig maradhatnak, amíg kollégiumuk a helyreállítás után vissza nem tudja fogadni őket. Az ELTE HÖK adománygyűjtő akciót kezdeményezett, mivel a Ráday utcai kollégiumban lakó KRE-s hallgatók közül soknak minden ruhája és személyes holmija megsemmisült a tűzben. Az adományokat (elsősorban ruhákat) január 25-én pénteken 11:00 óráig lehet leadni minden karon a Hallgatói Önkormányzatnál, így például a Tanító- és Óvóképző Karon a 1126 Budapest, Kiss János altábornagy u. 40. szám alatt.

A Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, Bogárdi Szabó István közölte: már érkeztek tárgyi és pénzbeli felajánlások a károsultak megsegítésére, utóbbiakat a KRE bankszámláján (11705008-20492223) fogadják, és kérik, hogy a közlemények rovatban az adományozók tüntessék fel: "tűzeset". A tárgyi felajánlásokat a Magyar Református Szeretetszolgálat munkatársai koordinálják majd. A kollégiumban nemcsak a KRE, hanem más egyetemek diákjai is laktak. Azokat az egyetemeket, amelyeknek diákjai szintén érintettek, arra kérik, hogy hosszabbítsák meg a vizsgaidőszakot, vagy tegyék lehetővé egyéni tanrend igénylését – mondta Zsengellér József, a Károli Gáspár Református Egyetem stratégiai rektorhelyettese.

Borítófotó: MTI/Mihádák Zoltán