65 ország képviseltette magát a 4. budapesti University Sports Festivalon

2019.12.03.
65 ország képviseltette magát a 4. budapesti University Sports Festivalon
Az ELTE, az ESN ELTE és a BEAC hagyományos sportrendezvényén november 29-én 11 felsőoktatási intézmény nemzetközi hallgatói vettek részt.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, az ESN ELTE, valamint a BEAC negyedszer megrendezett sporteseményének célja, hogy összekösse a világ számos pontjáról Budapestre érkező egyetemi hallgatókat, betekintést nyújtva a hazai egyetemi sportéletbe. A szervezők fontosnak tartják azt is, hogy Magyarország és Budapest az eddiginél is vonzóbb célpont legyen a külföldi hallgatók számára. A rendezvényre idén 11 felsőoktatási intézményből, 65 ország képviseletében érkeztek a hallgatók, Kolumbiától kezdve Laoszon, Kataron és Finnországon át egészen Belgiumig.

A University Sports Festival Budapesten volt röplabda- és futsalbajnokság, és több egyéni sportág edzését is meg lehetett látogatni. Számos küzdősportot kipróbálhattak a jelentkezők, részt vehettek aerobik-, airflow jóga és ballansztréningen, de választhatták a polefitnesst, a funkcionális köredzést, a spinninget vagy a sakkot is. A programot a BEAC hastáncosai és cheerlederei látványos bemutatókkal színesítették.

Míg a futsalbajnokságot idén az IBS-Nemzetközi Üzleti Főiskola, addig a röplabdatornát a Metropolitan Egyetem nyerte meg. A rendezvényt a résztvevő intézmények közötti verseny zárta. Első helyen a Semmelweis Egyetem végzett, a tavalyi győztes BME idén a második lett, míg a dobogó harmadik fokára a Szent István Egyetem hallgatói állhattak fel.

A szervező ELTE és sportegyesülete, a BEAC számára kiemelten fontosnak tartja, hogy olyan programokat szervezzen, amelyekkel a külföldi hallgatókat is meg tudja szólítani. Jelenleg már 500 külföldi hallgató sportol rendszeresen a klub edzésein.

Az eseményen készült valamennyi fotó elérhető a BEAC Facebook-oldalán

CEU 205 pont
Testnevelési Egyetem 203 pont
NKE 8 pont

A rendezvényt a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ, valamint a VIWA Vitaminwater támogatta.

Forrás: BEAC