A gimnáziumok köszöntésével indult az ELTEfeszt

2015.10.06.
A gimnáziumok köszöntésével indult az ELTEfeszt
A megnyitón Mezey Barna rektor elismeréseket nyújtott át a példamutató oktatói-tehetséggondozói tevékenységet végző iskolák képviselőinek, majd Jegyes-Tóth Kriszta beszélt az ELTE által kínált lehetőségekről, és D. Tóth Kriszta újságíró idézte fel egyetemi élményeit.

Az október 2-i ELTEfeszt interaktív pályaválasztó fesztivál Mezey Barna rektor beszédével kezdődött, aki elmondta: azért van szükség egy ilyen rendezvényre, mert a felvételizők a vizsgálatok szerint elsősorban személyes tapasztalataik alapján döntenek a továbbtanulásról. Kifejtette, hogy az ELTE-nek nagy szüksége van a tehetséges hallgatókra, hiszen ők viszik el az Egyetem hírét a társadalomba. A tehetséges hallgatók kinevelésében pedig döntő szerepe van a kiváló középiskoláknak, ezért a rektor az ELTEfeszt megnyitóján Ezüst Eötvös Díjat adományozott az Eötvös József Gimnázium, a Szent László Gimnázium és a Szinyei Merse Pál Gimnázium közössége részére, példamutató oktatói-tehetséggondozói tevékenységükért, amelynek eredményeként a gimnázium diákjai kiemelkedően nagy számban nyertek felvételt az ELTE-re. A jövő nemzedék tehetségeinek, fiatal kiválóságainak kibontakoztatása érdekében végzett kimagasló tevékenységükért elismerő oklevelet vehettek át a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, az Eötvös József Gimnázium, a Kempelen Farkas Gimnázium és az ELTE országos hírű gyakorlóiskolái, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, valamint az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlógimnázium. (A Veres Péter Gimnázium, a Szent István Gimnázium, a Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola, valamint a Lovassy László Gimnázium képviselői az elismerő okleveleket későbbi időpontban veszik át.)



A megnyitó eseményen ezután Jegyes-Tóth Kriszta, az ELTE kommunikációs igazgatója tartott prezentációt az Egyetem által kínált lehetőségekről, előnyökről. „Az ELTE nemzetközi irányba is nyitott hely: a nemzetközi rangsorokban az egyik legjobb eredményeket elérő magyar egyetem, úgy is mondhatjuk, a világ legjobb magyar egyeteme vagyunk – fejtette ki. – Az ELTE a globális felsőoktatás top 5%-ban van. A nemzetközi tudományos és hallgatói élet „házhoz jön”: egyetemünk hallgatói több mint 70 országból érkeznek. Ha azt tervezed, hogy valamennyi időt külföldön is eltöltenél az egyetemi évek alatt, akkor is az ELTE a legmegfelelőbb hely: a programjaink közül kiemelkedő Erasmus és egyetemi együttműködéseink segítségével évente több mint 1000 hallgatót küldünk és fogadunk, valamint az országban elérhető legtöbb ösztöndíjtípust és formát kínáljuk” – fogalmazott a kommunikációs vezető.



A nyitóprogram zárásaként az ELTE-n végzett D. Tóth Kriszta újságíró, író, az UNICEF nagykövete, egykori televíziós idézte fel egyetemi élményeit. Még kaposvári gimnazistaként eldöntötte, hogy újságíró lesz, és céltudatosan építette fel a karrierjét, mivel tudta, hogy komoly verseny folyik a legjobb egyetemi helyekért. „Ha bekerülsz az egyetemre, az az első lépés. Kapsz egy esélyt, de neked kell vele élni” – foglalta össze tapasztalatait, elmesélve azt is, hogy az úton váratlan fordulatot jelentett, amikor a médiaszakon egyik oktatója, Elek János meglátta benne a televízióst. „Ha ma választanál pályát, megint ide jönnél?” – tette fel neki a kérdést beszélgetőtársa, Jegyes-Tóth Kriszta, amire D. Tóth Kriszta gyorsan és határozottan felelt: „Persze, nem is kérdés.”

A rendezvényen készült fotók elérhetők az ELTE Online Facebook-oldalán.