A Haifa művészetterápiás megközelítés

A Haifa művészetterápiás megközelítés
11/10

2022. november 10. 17:00

ELTE TáTK Pócza Jenő terem (1117 Budapest, Pázmány Péter stny. 1/A, 1.71. ) és online

11/10

2022. november 10. 17:00 -

ELTE TáTK Pócza Jenő terem (1117 Budapest, Pázmány Péter stny. 1/A, 1.71. ) és online


Tamar Hazut, a Tel Aviv-i Egyetem logoterápiás képzési programjának professzora ad elő a Magyar Tudomány Ünnepén.

Az előadás a művészet mint terápia egyedülálló erejét hangsúlyozza a trauma, a betegségek és a gyász kezelésében. Az előadó különféle módszereket mutat be, amelyek segíthetnek a klienseknek és a közösségeknek a reziliencia kifejlesztésében, valamint abban, hogy az életben erőt és értelmet találjanak a stresszel és tragédiákkal való megküzdés során. Szó lesz a Haifa művészetterápiás megközelítés alapelveiről is.

Tamar Hazut szemlélete a kreatív és kifejező folyamatok mélyebb megértésén alapul, amely az intra- és interperszonális világgal folytatott nonverbális kommunikációként értelmezhető. Megközelítése humanisztikus és fenomenológiai alapú, közel áll a logoterápiás szemléletmódhoz. Előadása során több esetismertetést is megoszt majd, gyermekekkel, felnőttekkel és közösségekkel, Izraelben és külföldön végzett terápiás munkája során szerzett tapasztalataiból merítve.

Tamar Hazut művészetterapeuta, vezető szakértő.1981–2008 között a Haifai Egyetem első vizuális művészetterápiás képzési programjának alapítója és vezetője volt. 2008 óta tanít különböző országokban és segít a közösségeknek a fenyegetettséggel és traumákkal való megküzdésben. Gyermekeknek, serdülőknek, felnőtteknek, terrorcselekmények áldozatainak és családjaiknak tart terápiát, valamint szakembereknek vezet szupervíziót a poszttraumás stressz zavar, a veszteség és gyász témakörére fókuszálva.

1976 óta mind Izraelben, mind külföldön különféle konferenciák és műhelyek elnöke és előadója. Az IECT (Expresszív és Kreatív Művészetterapeuták Izraeli Szervezete) Etikai Bizottságának és Vizuális Művészetterápia Szekciójának elnöke, az Elismerési és Megemlékezési Bizottság elnöke.

A jeruzsálemi Egészségügyi Minisztérium korábbi tanácsadója, majd 2011–2022 között az Oktatási Minisztérium Legfelsőbb Akadémiai Hatóságának speciális szakértője. Publikációi és könyvei a művészetterápia mint szakma, a művészetterápia Haifa megközelítése, az etika, illetve a csoportos festés témakörökben íródtak, és arról szólnak, hogyan lehetséges a traumával, a gyásszal, a betegségekkel és a veszteségekkel megküzdeni a művészet segítségével.

Az előadás angol nyelvű és minden érdeklődő számára nyitott, az angolul nem beszélő közönség számára magyar tolmácsolás elérhető.