A hitelválság után – tanultunk-e valami újat?

2016. március 03.
ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D, alagsori előadó)
2016. március 03. -
ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D, alagsori előadó)


2016. március 3-án az ELTE BTK-n rendezik Liz McFall és Paul Langley neves brit gazdaságkutatók angol nyelvű vitáját. A moderátor Pellandini Simányi Léna, a Média és Kommunikáció Tanszék egyetemi adjunktusa lesz.
Honnan van az „üzleti szellem”? Hogy jön létre a semmiből egy piac? Van-e homo oeconomicus? Az emberek a pénzügyekben kalkulálnak? Ha igen, mivel is pontosan? Kitől tanuljuk a fogyasztói viselkedést? A 2008-as globális hitelválság drámai mértéke alapjaiban rengette meg a gazdasággal, illetve a pénzügyekkel kapcsolatos szakértelem és tudás hitelességét szerte a világon. A válság vitái azonban nemcsak felelősök vagy bűnbakok zajos kereséséről szóltak, hanem újra lehetett gondolni a gazdasággal, a pénzügyekkel, a fogyasztással kapcsolatos fogalmaink és alapfeltevéseink érvényességét is. Ezen újragondolás együtt járt új kérdések és módszerek létrehozásával, melyben jeleskedett a vitapartnerek által művelt kulturális gazdaságszociológia (cultural economy studies).
Liz McFall (Open University) és Paul Langley (Durham University) más-más optikával tekintenek a hitel és a pénzügyek problémájára. A vita az ELTE Média és Kommunikáció Tanszéke által szervezett, „Debt Trails: Mapping relations of debt and credit from everyday actors to global credit markets“ című nemzetközi workshop kiemelt eseménye. A workshopot a Journal of Cultural Economy és az OTKA támogatja.
Időpont: 2016. március 3. 16:00–17:30
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D, alagsori előadó)
Facebook