A jövő itt van
Az egy hónapon át nyitvatartó "Jövő itt van" című kiállítás az egyetemistákat foglalkoztató elvi kérdéseket és azok vizuális megoldásait reprezentálta, abba nyújtott betekintést, hogyan látják a világot – gyakran formabontó alkotásaikon keresztül – a 2020-as évek művészetének aktív formálói.
A tárlaton a hely- és identitáskeresésről szóló művek domináltak. Volt közöttük Alien-filmeket idéző párkapcsolati szimbolika, a cosplay szubkultúrát bemutató fotósorozat, de kartonpapírra készült figuratív punk festmény is. Bicsák-Csigó Beáta hétköznapi tárgyakból készített fejet, azt szimbolizálva, mennyi felesleges (ám néha mégis hasznos) tudással rendelkezünk, egyben arra is rámutatva, milyen sokrétűek mindennapjaink. Binder Izabella konyhája becsomagolásával tette láthatóvá a láthatatlan női munkát. Harcsás Eszter vonaton alvó embereket örökített meg zavarba ejtő módon, amikor nézőpontjával mindennapi leselkedéseinkre mutatott rá.
Mint Bordács Andrea tanszékvezető elmondta, a Vizuális Művészeti Tanszék számára a tárlatnyitó napja tanulmányútként is szolgált, amely arra az alapgondolatra épült, hogy a lehetőségekre nem várni kell, hanem megteremteni őket. Ezért a nap első felében önszerveződő módon létrejött kiállítáokat, galériákat látogattak meg a hallgatókkal. A kiállítás zárásaként négy hallgató (Lantos Nóra, Somogyi Roberta, Szabó Zóra és Jenei Bernadett) performanszt mutatott be a kiszolgáltatottság témájáról.
További fotók a Vizuális Művészeti Tanszék Facebook-oldalán tekinthetők meg.
Forrás: ELTE SEK