A legjobb négy között a vízilabdások

2018.04.09.
A Tüske uszodában kivívott győzelemmel az ELTE csapata 2018. április 7-én bejutott a legjobb négy közé a Magyar Egyetemi–Főiskolai Országos Bajnokságon.

Az első három mérkőzésen gyorsan eldőlt, melyik csapat az erősebb és jut be a 2018. április 21-i négyes döntőbe: a Debreceni Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Budapesti Gazdasági Egyetem együttese lesz ott a bajnokságot záró rendezvényen. Utolsóként a Budapesti Corvinus Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem együttese mérte össze tudását a várakozásnak megfelelően parázs hangulatú, kemény meccsben.

Az ELTE-seknek sikerült több góllal indítani, ahogy tervezték, és ezt az előnyt a félidő során végig meg is tartották. A remek védekezésnek és a bravúros kapusnak köszönhetően a második félidő előtt 5–1 szerepelt az eredményjelzőn az ELTE javára: az egyetlen gólt büntetőből kapta a csapat. A második félidőre határozottabban jöttek vissza a corvinusosok, és fel is zárkóztak. 7–6-ra vezettek az ELTE-sek, amikor a tét miatt feszültté vált hangulatban többször is verekedés tört ki a pályán, de az együttes jól kezelte ezeket a helyzeteket. Az utolsó percekben már csak adogattak a fiúk, igyekeztek megtartani az eredményt, amely végül 10–8 lett az ELTE javára.

Várhelyi Zoltán, a csapat edzője így értékelte a találkozót:

„A mérkőzés lefújásakor nagy öröm volt mind a vízben, mind pedig a parton. Sokat tettünk ezért a fontos győzelemért, köszönjük a BEAC támogatását. Megérdemelt sikert arattak a srácok, és újra bebizonyították, hogy a korosztályuk legjobbjai közé tartoznak. Fegyelmezettek voltak, magas játékintelligenciát mutattak, és követték az utasításokat. Készülünk tovább, egyre közelebb van az érem."