A posztkoloniális államok kudarca 2.

2016. március 22.
FUGA Budapesti Építészeti Központ (1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.)
2016. március 22. -
FUGA Budapesti Építészeti Központ (1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.)

A Conflict Zone Projekt következő alkalmán, 2016. március 22-én Tálas Péter történész-politológus tart előadást a posztkoloniális közel-keleti államok (Irak, Szíria, Jemen és Líbia) térségéről. Az előadás Csicsmann László közgazdász korábbi előadására is reflektál.
Az előadó feltérképezi a térség „conflict zone” mibenlétét a posztkolonializmus koordinátarendszerében, valamint vizsgálja a konfliktus európai elterjedését és annak vonatkozó társadalmi hatásait. Tálas reflektál a párizsi és brüsszeli eseményekre, valamint azok Európát érintő biztonságpolitikai jelentőségére.
Tálas Péter a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi Intézetén belül a Stratégiai Védelmi Kutatóközpont tudományos főmunkatársa és egyben igazgatója. Főbb kutatási területei közé tartoznak a kelet-közép-európai térség stratégiai és biztonságpolitikai folyamatai, valamint az új típusú biztonsági kihívások.
A Conflict Zone Projekt előadássorozatának A hetei „A közel-keleti konfliktus Budapesten” címmel a közel-keleti konfliktus kialakulására, valamint a jelen menekültügyi kérdéseire fókuszálnak. A B hetek „Magyarok idegenben – Magyarok Trianon és Európa határain belül” címmel a poszttrianoni magyar politikai és kulturális közeget igyekeznek feltérképezni, valamint bemutatni azt, miként is lett Trianon után mind a magyarországi és a külhoni életben conflict zone-ná az együttélés és a magyar identitás egy román vagy szlovák kulturális közegben. Szintén ebben a részlegben mutatják be a magyar elvándorlási folyamatokat Nyugat-Európába, valamint azok hatásait a magyarországi migrációs diskurzusra.
Facebook
Fotó: Magyar Narancs
Időpont: 2016. március 22. 18:00
Helyszín: FUGA Budapesti Építészeti Központ (1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.)
ELTE BTK