Adaptív tanulási környezet a tehetségeknek

2018.05.24.
Adaptív tanulási környezet a tehetségeknek
A Tanító- és Óvóképző Kar 2018. május 11-én immáron ötödik alkalommal szervezte meg „Együttélés – együttműködés” című rendezvényét az egyetem alapítása alkalmából. Az eseményt hagyományteremtő céllal hozták létre, a társadalmi érzékenység, együttműködés és elfogadás fejlesztése, a Magyarországon élő emberek sokszínűségének elismerése, jó gyakorlatok megismertetése, az előítélet-mentes elfogadás attitűdjének megerősítése érdekében.

Az idei esemény központi témája a tehetség volt: olyan tehetséges gyermekekre és fejlesztési lehetőségeikre irányította a figyelmet, amellyel a többségi/intézményes nevelés keretei közt nem, vagy csak elenyésző számban foglalkoznak a pedagógusok.

A cigány gyermekek és a tehetség címmel tartott előadást Szabóné Kármán Judit, a természetes kapcsolatokról beszélt Czippán Katalin, a hazai körökben elismert fenntarthatósági, környezeti nevelési és kommunikációs szakember. Gyerekek és a médiaértés címmel hallgathattuk Katona Gergelyt, a Bűvösvölgy Magyarország első médiaértés-oktató központjának képviselőjét.

A workshopok során számos színes program várta az érdeklődőket, többek között bemutatkozott a Da Vinci TV és a Felelős Szülők Iskolája is Tibenszky Moni Lisa vezetésével, az improvizáció jó hangulatát pedig Harsányi Bence biztosította a Momentán Társulat képviseletében.

A Tehetség MÁSként című műhelymunkán több fogyatékkal élő tehetséges gyermek és fiatal felnőtt mutatkozott be. Magas intellektusú autisták mutatták be rajz- és kognitív gondolkodásbeli tehetségüket: kommunikációjuk és humoruk mosolyt csalt minden résztvevő arcára. Rátkai Lili paraolimpikon talajgyakorlat- bemutatóját követően családjáról és a mindennapokról osztotta meg gondolatait. A rendezvényt a Nem Adom Fel Együttes jó hangulatú koncertje zárta.

A rendezvényt a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.