Alkotások a bogáti művésztelepről

2024.02.23.
Alkotások a bogáti művésztelepről
Kilenc egyetemista munkáiból nyílt tárlat az ELTE Savaria Egyetemi Központ Zéró Galériájában. A bogáti művésztelepen készült alkotások a hallgatók személyes látásmódja mellett művészeti technikáik sokféleségét is szemléltetik.

Nagy Gábor György, az ELTE SEK Vizuális Művészeti Tanszék adjunktusa már tíz éve vezet alkotótábort a bogáti nagykastély területén, a most megnyílt kiállítás a tavaly nyáron elkészült munkákból ad ízelítőt. A február 21-i nyitóünnepség résztvevőit Lenner Tibor egyetemi docens, az ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ igazgatója köszöntötte.

A tárlatot Vass Péter, a művésztelepnek helyt adó Fővárosi Önkormányzat Szombathelyi Idősek Otthona intézményvezetője nyitotta meg, aki felidézte: tíz évvel ezelőtt a művészetterápia bevezetése érdekében vették fel a kapcsolatot az ELTE SEK Vizuális Művészeti Tanszékével. Az együttműködésből a felek azóta kölcsönösen profitálnak: a hallgatók számára a 12 hektáros angolpark és a romantikus stílusban épült kastély ideális környezetet biztosít a művészeti tevékenységhez, az egyetemisták pedig pezsgő életet visznek az idősotthonba, amelynek lakói néha még modellt is állnak az alkotásokhoz.

A beszédeket követő tárlatvezetésen Nagy Gábor György arról beszélt, hogy a művésztelepen rendelkezésre álló nagy terekben a hallgatók is egyre inkább a nagyobb méretű alkotások felé fordulnak, egyfajta felkészülésként az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára. Kusnyár Zsuzsa, Takács Réka Rebeka, Lantos Nóra, Fekete Boglárka, Jenei Bernadett, Barabás Leila, Barta Tamás, Tompos Laura és Tóth Andrea Veronika most kiállított művei között a természeti jelenségekre vagy a klímaváltozásra reflektáló alkotások éppúgy megtalálhatók, mint az otthon lakóinak különleges technikával készült portréi és hagyományos ábrázolási módszereken túllépő kísérleti jellegű munkák.

A nyitóünnepségről és a március 30-ig megtekinthető tárlatról még több fotó érhető el az ELTE SEK honlapján.