Az első gólyák a Szép utcában

2018.09.04.
Az első gólyák a Szép utcában
Előzetes tájékoztatót tartottak 2018. augusztus 14-én és 22-én az ELTE új, most startoló Gazdálkodástudományi Intézetében, ahol a Business Class ösztöndíjprogrammal, az angol nyelvű oktatáson való részvétellel, a kollégiumi és gólyatábori jelentkezésekkel, valamint a tanévkezdés egyéb részleteivel kapcsolatos információk hangzottak el.

Az ELTE az ország 2. legnagyobb gazdasági mesterképzési helyévé nőtte ki magát, pedig nem volt könnyű szakjaira bekerülni. A budapesti alapszakok felvételi pontokkal mért minőségi versenyében szintén az első kettőben ott az ELTE.

A mesterképzéseknél a 24 gazdaságtudományi szakot hirdető hazai intézmény közül a 2. legtöbb hallgatót az ELTE vette fel. Annak ellenére, hogy nem volt könnyű a bejutás, hiszen a nagy érdeklődést jelentő 413 fős elsőhelyes jelentkezés után végül csak 307-en nyertek felvételt. A legnehezebb az MBA, a vezetés és szervezés, valamint a biztosítási és pénzügyi matematika mesterszakokra volt bejutni. 

Az alapszakoknál Budapestre 335, míg a szombathelyi képzési központba 70 fő jutott be. Budapesten 442 pont kellett a nemzetközi gazdálkodás szakra való bejutáshoz. Az önköltséges bejutási ponthatárok az összes budapesti szaknál a második legmagasabbak az országban, 340 körüliek, míg az évfolyamátlag 400 pont feletti.

De miért pont az ELTE-t választották, és mit várnak a képzéstől a gólyák? A villáminterjúk a tájékoztatón készültek.

MÓNA BALÁZS, NEMZETKÖZI GAZDÁLKODÁS

Az Educatio kiállításon találtam rá az ELTE standjára, ahol láttam, hogy új szakok indulnak. Felkeltette az érdeklődésemet a dolog, uánanéztem - végül itt kötöttem ki. 

Mindenképpen külföldön szeretnék majd dolgozni, és úgy gondolom, hogy a nemzetközi gazdálkodás szakos diploma elég stabil alapot ad ehhez.

GREGUS BALÁZS, KERESKEDELEM ÉS MARKETING 

Tulajdonképpen tanárokon és más ismerősökön keresztül jutottam el az ELTE-hez. Beszéltem olyanokkal, akik ide járnak, illetve sok emberrel, akik ide akarnak jönni. 

Azt hiszem, nem lesz könnyű. Amire számítok: sok matek és magas elvárások. De azért nagyon várom.

HAJNAL FANNI, KERESKEDELEM ÉS MARKETING 

Nem volt nehéz az ELTE-t megtalálni, neves egyetem. A Corvinus és az ELTE között vacilláltam, végül az hozott ide, hogy ez egy teljesen új intézet, mi leszünk az első évfolyam. Emiatt reméltem, hogy a ponthatárok is kedvezően alakulnak, nagyobb esélyem lesz bejutni. Voltam nyílt napon is, és tetszett, amit láttam.

Szerintem kemény lesz. Utánanéztem a tanároknak, és most úgy képzelem, hogy nonstop matekozni fogok, néha levegőt veszek, és nagyjából ennyi. De biztos jó lesz, és értékes diplomát fogok szerezni!

FARCAS PAULA, PÉNZÜGY ÉS SZÁMVITEL

Nagyon tetszettek az előadások a nyílt napon, szimpatikusak voltak az előadók. És számít az egyetem hírneve is, tudom, hogy jól mutat majd az önéletrajzomban, hogy az ELTE-n végeztem.

Használható tudást szeretnék, amivel majd el tudok helyezkedni a munkaerőpiacon.

RÁCZ KATA, GAZDÁLKODÁS MENEDZSMENT

Hallottam, hogy itt, Budapesten is lesz gazdasági képzés, ebben mindenképpen részt akartam venni.

Angolul szeretnék tanulni, fejleszteni magamat, és egy diplomával távozni.

TAKÁCS GRÉTA, GAZDÁLKODÁS ÉS MENEDZSMENT

Eljöttem az ELTEfesztre, és annyira megtetszett az egyetem, hogy végül csak ezt írtam be.

 

 

SLUCKY FERENC, GAZDÁLKODÁS ÉS MENEDZSMENT 

Nálam ez az egyetem mindig is prioritást élvezett. Láttam, hogy létrejött a Gazdálkodástudományi Intézet, és mivel sportközgazdász szeretnék lenni, egyértelmű volt, mit válasszak. Az angol nyelvű kurzusok biztosan hozzásegítették az új szakokat a sikerhez, és gondolom, magas színvonalú lesz a képzés.

 

MONTVAI DÁNIEL, NEMZETKÖZI GAZDÁLKODÁS

A BME-re jártam, Andor tanár úr keze alá, és ahogy a GTK egy jó része, jöttem én is a GTI-be.

Szeretném megszerezni a diplomámat három éven belül, nem tervezem sokáig húzni-halogatni. Azután külföldön szeretném hasznosítani a tanultakat.

Forrás: ELTE GTI