Az ELTE a sanghaji Pujiang Innovációs Fórumon

2024.09.16.
Az ELTE a sanghaji Pujiang Innovációs Fórumon
Magyarország volt a díszvendége a szeptember 7. és 10. között, immár 17. alkalommal megrendezett sanghaji Pujiang Innovation Forumnak. A program keretében a magyar tudományos és innovációs szektor mellett a hazai kultúra és gasztronómia is bemutatkozott, így ünnepelve a magyar-kínai diplomáciai kapcsolatok 75 éves évfordulóját. Az ELTE-t Kacskovics Imre, a TTK dékánja képviselte a nagyszabású rendezvényen.

A Pujiang Innovation Forumon a világ számos, az innovációs szektorban érdekelt, magas rangú szakembere vett részt, köztük kormányzati képviselők, innovátorok, neves kutatók. A hazai delegáció meghívott tagja volt Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora, Ferdinandy Péter, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem rektorhelyettese, Galambos Péter, az Óbudai Egyetem rektorhelyettese, Kacskovics Imre, az ELTE TTK dékánja, Pető Károly, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese, valamint Kiss Ádám, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, Lengyel László, az NKFIH elnökhelyettese, Szabados Zsuzsanna, az NKFIH elnökhelyettese, Schenk Borbála, az NKFIH nemzetközi főosztályvezetője és Lázár Viktor, az NKFIH Elnöki Kabinet szakmai titkára, akik a hazai egyetemi, kutatói szférát képviselték a mintegy 30 fős, szakpolitikusokból, tudósokból, vállalati és egyetemi vezetőkből álló delegációban.

A magyar küldöttség tagjai a szakmai program részeként a kínai tudományos és innovációs élet több fontos helyszínét is meglátogatták, köztük az egyetemi és kutatási infrasturktúra egy-egy kiemelkedő helyszínét.

Csoportkép a Shanghaji Egyetem meglátogatása alkalmából

A  fórum részeként Magyarország egy külön alfórumot is rendezhetett, amelynek kiemelt témája volt a kormányzat innovációs stratégai intézkedéscsomagja, a Neumann János Program egyik kiemelt területe: az egészséges élet, a magyar orvos- és egészségtudományi kutatások, valamint innovációk bemutatása. Kacskovics Imre, az ELTE Természettudományi Kar dékánja ezen a rendezvényen bemutatta a TTK kiemelkedő tudományos eredményeit, valamint a Kar feljesztését és innovációs tevékenységének növelését célzó stratégiai célkitűzéseket. A program kiváló lehetőség volt a szakmai kapcsolatok építésére, jó gyakorlatok megismerésére.

Az NKFIH híre a magyar küldöttség meghívásáról az alábbi oldalon olvasható.